Gelecek Vadeden Bloglar

Yeni açılmış bir blog olmak önemli değil; önemli olan ortalama üç ay sonra güncellenmemeye başlayıp terk edilmiş bir bloga dönüşmemek. İnternetteki sayısız blogla aynı kaderi paylaşmayarak güncel kalmaya devam eden yeni bloglarla ilgili liste hazırlama fikri, İlk Türkçe Bloglar listesini oluştururken ortaya çıktı.  Zaman zaman internet günlüklerinde de yer verdiğim yeni boglar için Gelecek Vadeden Bloglar listesi oluşturmaya karar verdim.

İlk Türkçe Bloglar listesinin aksine Gelecek Vadeden Bloglar listesinde kişisel blog olma şartı aramadım. Şu an için 8 blogun yer aldığı listedeki blogların sayısı zamanla artacaktır. Öyle ki blogların 6 ay önce açılmış olma şartı var. Örneğin 6 aydan da yeni olan berfindag.comerolapaydin.com, ve ramazansargin.com blogları bana göre gelecek vadediyor ve listeye eklenmeye adaylar. Onları, 6. aylarını doldurana kadar izlemeye aldım.

Ramazan Bedük

Yeni bloglarla usta blogları bir araya getirme projesi

Bir blog açarak üreten, paylaşan, dijital dünyaya değer katan tarafta yer almak takdir edilesi bir durum. Blogları önemsiyor ve blog kültürünün Türkiye’de yerleşip gelişmesi için yeni blog yazarlarının desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu sebeple Gelecek Vaat Eden Bloglar listesini hazırlarken onları İlk Türkçe Bloglar listesindeki isimlerle yaptığım Blog Yazarları Söyleşilerine dahil etmeyi hayal ettim. İlk denemeyi de biristanbulhayali.com‘un yazarı Ramazan Bedük‘le Kasım ayı içindeki söyleşimizde yapacağım. Ramazan’a bloguyla ve blog yazarlığıyla ilgili sorularını yöneltmek isteyen Gelecek Vadeden Bloglar listesinden 2 arkadaşı söyleşiye seyirci olarak davet edeceğim. (Güncelleme: Ramazan’la yaptığımız söyleşiyi yayımladım.)

Ayrıntılarını yukarıda verdiğim Gelecek Vadeden Bloglar listesine buradan ulaşabilirsiniz.

En çok buralardayım: Instagram | Facebook | Twitter

23 Comments

  1. Kendimi burada gördüğümdeki gülüş çirkinliğimi ayna olmadan fark ettim abi :) Umarım 6. ayımda o listeye eklenebilirim elimden geleni de yapmaya çalışacağım. Teşekkür ederim yüreği güzel insan.

  2. Merhaba, kendi ismimi burada görmek gerçekten çok mutlu etti, teşekkür ediyorum. 6 ayı doldurduğumda listedeki yerimi şimdiden merak ediyorum doğrusu :) İlerde birlikte güzel işlerde yer alabilmek dileğiyle.

  3. Erol, blogunla ilgili görüşlerimi en başından beri seninle paylaşıyorum biliyorsun. Heyecan ve azminin sürekli olmasını diliyorum. 3 ay sonra listeye ekleneceğine inanıyorum. Üretmeye devam.

  4. Merhaba, çok teşekkür ederim. Kendimi böyle yerlerde görmekten çok mutlu oldum. Umarım bir gün bizde başarılı bloggerlar listesine girebiliriz.

  5. Evren abi her zaman güzel fikirlerle çıkıyorsun karşımıza, erolapaydin.com’u bende takip ediyorum, özellikle de wordpess konusunda kendini geliştirmek isteyen arkadaşlar için çok faydalı paylaşımlar yapan bir arkadaş. Gelecek vaat eden bloglar listesindeki bloglardan da bazılarını biliyordum. Sayende bizler de yeni yeni blogları keşfetmiş olacağız.
    Umarım her şey isteğin doğrultusunda gelişir Evren abi. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir