e-günlük

Gelecek Vadeden Bloglar

Yeni açılmış bir blog olmak önemli değil; önemli olan ortalama üç ay sonra güncellenmemeye başlayıp terk edilmiş bir bloga dönüşmemek. İnternetteki sayısız blogla aynı kaderi paylaşmayarak güncel kalmaya devam eden yeni bloglarla ilgili liste hazırlama fikri, İlk Türkçe Bloglar listesini oluştururken ortaya çıktı.  Zaman zaman internet günlüklerinde de yer verdiğim yeni boglar için Gelecek Vadeden Bloglar listesi oluşturmaya karar verdim.

İlk Türkçe Bloglar listesinin aksine Gelecek Vadeden Bloglar listesinde kişisel blog olma şartı aramadım. Şu an için 8 blogun yer aldığı listedeki blogların sayısı zamanla artacaktır. Öyle ki blogların 6 ay önce açılmış olma şartı var. Örneğin 6 aydan da yeni olan berfindag.comerolapaydin.com, ve ramazansargin.com blogları bana göre gelecek vadediyor ve listeye eklenmeye adaylar. Onları, 6. aylarını doldurana kadar izlemeye aldım.

Ramazan Bedük

Yeni bloglarla usta blogları bir araya getirme projesi

Bir blog açarak üreten, paylaşan, dijital dünyaya değer katan tarafta yer almak takdir edilesi bir durum. Blogları önemsiyor ve blog kültürünün Türkiye’de yerleşip gelişmesi için yeni blog yazarlarının desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu sebeple Gelecek Vaat Eden Bloglar listesini hazırlarken onları İlk Türkçe Bloglar listesindeki isimlerle yaptığım Blog Yazarları Söyleşilerine dahil etmeyi hayal ettim. İlk denemeyi de biristanbulhayali.com‘un yazarı Ramazan Bedük‘le Kasım ayı içindeki söyleşimizde yapacağım. Ramazan’a bloguyla ve blog yazarlığıyla ilgili sorularını yöneltmek isteyen Gelecek Vadeden Bloglar listesinden 2 arkadaşı söyleşiye seyirci olarak davet edeceğim. (Güncelleme: Ramazan’la yaptığımız söyleşiyi yayımladım.)

Ayrıntılarını yukarıda verdiğim Gelecek Vadeden Bloglar listesine buradan ulaşabilirsiniz.

En çok buralardayım: Instagram | Facebook | Twitter

Bir önceki Bir hamburgerden çok daha ötesi: Benimle çalışmak ister misiniz? başlıklı yazımda ibrahim ve mcdonald's hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Bu yazılarım da hoşunuza gidebilir

27 Yorumlar

 • Yanıtla elif 07 Kasım 2016 at 09:40

  Ben de çok mutlu oldum bu yazıyla. Bir İstanbul Hayali‘ne hayran kaldım. Tebrikler Ramazan bey.

  Blogculuğun böyle ciddiye alınmasına katkıların için teşekkürler Evren.

  • Yanıtla e-vren günlüğü 07 Kasım 2016 at 11:30

   Ramazan, o hayran kaldığın hayalin hikâyesini önümüzdeki haftalar anlatacak inşallah Elif; ben de teşekkür ederim katkın için.

 • Yanıtla Ramazan 07 Kasım 2016 at 00:21

  Kendimi burada gördüğümdeki gülüş çirkinliğimi ayna olmadan fark ettim abi :) Umarım 6. ayımda o listeye eklenebilirim elimden geleni de yapmaya çalışacağım. Teşekkür ederim yüreği güzel insan.

  • Yanıtla e-vren günlüğü 07 Kasım 2016 at 00:34

   Işık görmüşüz sende fena mı yapmışız Ramazan? 6. ayında listedeki yerini alamazsan asıl o zaman ben gülerim sana ;)

 • Yanıtla Ufuk Çakır 06 Kasım 2016 at 17:34

  Merhaba, kendi ismimi burada görmek gerçekten çok mutlu etti, teşekkür ediyorum. 6 ayı doldurduğumda listedeki yerimi şimdiden merak ediyorum doğrusu :) İlerde birlikte güzel işlerde yer alabilmek dileğiyle.

  • Yanıtla e-vren günlüğü 06 Kasım 2016 at 18:14

   Bunu, şimdiden güzel işlerde birlikte yer almanın başlangıcı olarak kabul edebiliriz Ufuk. Türkiye’de blog kültürünü beraber oturtabiliriz. Başarılar diliyorum.

 • Yanıtla Erol Apaydın 06 Kasım 2016 at 14:04

  Merhaba, çok teşekkür ederim. Kendimi böyle yerlerde görmekten çok mutlu oldum. Umarım bir gün bizde başarılı bloggerlar listesine girebiliriz.

  • Yanıtla e-vren günlüğü 06 Kasım 2016 at 14:11

   Erol, blogunla ilgili görüşlerimi en başından beri seninle paylaşıyorum biliyorsun. Heyecan ve azminin sürekli olmasını diliyorum. 3 ay sonra listeye ekleneceğine inanıyorum. Üretmeye devam.

 • Yanıtla Gökhan 06 Kasım 2016 at 01:46

  Evren abi her zaman güzel fikirlerle çıkıyorsun karşımıza, erolapaydin.com’u bende takip ediyorum, özellikle de wordpess konusunda kendini geliştirmek isteyen arkadaşlar için çok faydalı paylaşımlar yapan bir arkadaş. Gelecek vaat eden bloglar listesindeki bloglardan da bazılarını biliyordum. Sayende bizler de yeni yeni blogları keşfetmiş olacağız.
  Umarım her şey isteğin doğrultusunda gelişir Evren abi. :)

  • Yanıtla e-vren günlüğü 06 Kasım 2016 at 14:13

   Erol’un blogu konusunda hemfikiriz demek ki Gökhan. Yeni blog yazarı arkadaşların heyecanına ortak olmamız gerektiğini düşünüyorum.

  1 2 3

  Bir yorum yazın