Podcast: Asıl Bunu Konuşalım

İlk bölümü 5 Aralık 2022 tarihinde yayımlanan Podcast: Asıl Bunu Konuşalım aşağıdaki platformlardan dinlenebilmekte:

Birinci sezonun 20 bölümden oluşmasını planladığım Asıl Bunu Konuşalım’ın bölümleri her pazartesi 06.30’da yayımlanıyor. Podcasti; dünya ve Türkiye gündemini meşgul eden ana konular başta olmak üzere siyaset, ekonomi, din, futbol ve toplumsal olaylar haricinde, konuğun belirleyeceği herhangi bir konuyla ilgili sohbet üzerine kurguladım. Aynı zamanda konuktan, uzmanlık alanı/mesleği dışında da bir konu belirlemesini istemekteyim. Konuk belirlediği konuyu, yayına kadar benimle paylaşmamakta. 18 yaşından büyük farklı meslek ve eğitim seviyesinden herkesle, kendi özel gündemleri üzerine konuşabilmeyi hedeflemekteyim.

Podcast kayıtlarını çoğunlukla, konuklarla ortak bir zaman belirleyip kendi evlerimizden internet üzerinden yapıyorum. İhtiyaç olması durumunda ve şartlara göre bir araya gelip yüz yüze de podcast kayıtları alınabilmekte.

Sizce “asıl neyi” konuşalım?

Twitter’da trend topic olmuş, ana haberler bültenlerini meşgul eden, Türkiye’nin hep bir ağızdan konuştuğu gündemler sizi yormadı mı?

“Benim asıl gündemim bu ama sesim, kaosun ortasında cılız kalıyor” mu diyorsunuz?

Sürekli uğraştığınız, katıldığınız etkinliklerde, arkadaş ve iş çevrenizdeki sohbetlerde sürekli mesleğiniz ve uzmanlık alanınızla ilgili konulardan konuşmaktan sıkıldınız mı? “Bana bir fırsat verilse, 45 dakikam olsa da asıl şu konuyu gündeme getirebilsem” mi diyorsunuz?

Bütün bu soruların cevabı “Evet” ise “Asıl Bunu Konuşalım” podcasti sizin için bir fırsat olabilir ve belki de podcast mikrofonu size iyi gelebilir.

İnsanların sizden dinlemeye alışık oldukları, zaten hep üzerine konuştuğunuz konuların dışında asıl konuşmak istediğiniz her ne ise aşağıdaki formu doldurun; beraber “asıl neyi konuşalım?” sorusunun peşine düşelim:
#17 İsmail Özer – Özlemek, Kırılganlık, Dövme Yaptırmak Asıl Bunu Konuşalım

Asıl Bunu Konuşalım'ın 1. sezon 16. bölüm konuğu İsmail Özer. Özer, Evren Soyuçok'un "Asıl neyi konuşalım?" sorusuna "Özlemek, kırılganlık ve yaşanılan duygu durum sonrası kendini ifade etme biçimi olarak dövme yaptırma" cevabını verdi. Podcast "Asıl Bunu Konuşalım" Hakkında: Asıl neyi konuşmak isterdiniz? İlk kez denen, formatıyla özgün, podcast harikası Asıl Bunu Konuşalım’a hoş geldiniz. edebî ve İnternet günlüğü podcastlerinin mimarı Evren Soyuçok imzasını taşıyan Asıl Bunu Konuşalım, herkesin konuştuğu değil kimsenin konuşamadığı konulara odaklanacak. Evren, konuğuna ülke gündeminin gölgesinde kalan kendi gündemini soracak. Podcastin iki önemli kuralı var. Konuk… siyaset, ekonomi ve gündeme damgasını vuran olayların dışında bir konu belirlemek zorunda. Evren, her bölümde neyin konuşulacağınıysa konuğundan yayın sırasında öğrenecek. Podcaste konuk olmak için: ⁠⁠⁠⁠⁠evrengunlugu.net/asilbunukonusalim/ ⁠⁠⁠⁠⁠ Podcasti dinleyebileceğiniz tüm platformlar: ⁠⁠⁠⁠⁠Spotify⁠⁠⁠⁠⁠ | ⁠⁠⁠⁠⁠Apple Podcast⁠⁠⁠⁠⁠ | ⁠⁠⁠⁠⁠Google Podcast⁠⁠⁠⁠⁠ | ⁠⁠⁠⁠⁠Turkcell Dergilik⁠⁠⁠⁠⁠ | ⁠⁠⁠⁠⁠Amazon Music⁠⁠⁠⁠⁠ | ⁠⁠⁠⁠⁠Anchor⁠⁠⁠⁠⁠ | ⁠⁠⁠⁠⁠Audible⁠⁠⁠⁠⁠ | ⁠⁠⁠⁠⁠YouTube⁠⁠⁠⁠⁠ ve Fizy Evren Soyuçok'un daha önce yayımlanmış podcast programları: ⁠⁠⁠⁠⁠internet günlüğü podcasti⁠⁠⁠⁠⁠ ⁠⁠⁠⁠⁠edebî podcast⁠⁠⁠⁠⁠ Evren Soyuçok'la aşağıdaki kanallardan iletişime geçebilirsiniz: ⁠⁠⁠⁠⁠Blog⁠⁠⁠⁠⁠ | ⁠⁠⁠⁠⁠YouTube⁠⁠⁠⁠⁠ | ⁠⁠⁠⁠⁠Instagram⁠⁠⁠⁠⁠ | ⁠⁠⁠⁠⁠Twitter⁠⁠⁠⁠⁠ | ⁠⁠⁠⁠⁠Telegram
  1. #17 İsmail Özer – Özlemek, Kırılganlık, Dövme Yaptırmak
  2. #16 Ezgi Özsan – Hayal Gücü ve İlham
  3. #15 Nurgül Demirbay – Coğrafya Kaderindir
  4. #14 Osman Kurt – Yerlilik ve Millîlik
  5. #13 Turgut Tok – Türkçenin Bilinmeyen Coğrafyaları