Harika Bir Fikirle Merhaba

Halis Elciman Takip Edilesi 5 Blog başlıklı yazısında e-vren günlüğü, haziran ayında hiç yazmadı. diye yazmış. Baktım, gerçekten koskoca haziran boyunca e-vren günlüğü’ne tek bir yazı eklememişim ;) Bilinçli olarak uzun süredir e-vren günlüğü’nü güncellemedim. Hayatımdaki bazı konularda önceliklerimi bir süreliğine değiştirdim. Ve dişimi sıktım, sabrettim, çalıştım çabaladım ve bugün rahatım artık ;)

Yazmadığım zaman zarfında hayatımda önemli gelişmeler oldu. Geleceğin hatıra defteri olacak bu blogta bütün o olup bitenleri geçmiş zaman notlarıyla buraya ekleyeceğim mutlaka.

Hüss hızla büyüyor. Mesela geçen ay sünnet oldu ;) Üstelik sünnetini e-vren günlüğü MisAfiR KaLeMlerinden ve gönül dostlarımdan Murat amcası yaptı ;) Neyse Hüss’ün sünnet macerasını geçmiş zaman notlarıyla paylaşacağım ama şimdi Hüss’ün yukarıdaki fotoğrafının içeriğine değinmek istiyorum. Mesele e-vren günlüğü’nün 6. yıla çok radikal bir değişimle devam edecek olması. Daha doğrusu bu radikal kararı gerçekleştirmek için çalışıyoruz ;) Ama bu konuda Hüss’ün fotoğraf çalışması ve bunun yayımlanmış olması bile büyük bir adım :D

Malum, e-vren günlüğü 27 Temmuz’da 6. yılına giriyor. TOFD’a resmi blog desteği de 365. günün sonunda son buluyor. 6. yılda destek verilecek sivil toplum kuruluşu arayışı suskunluğum süresince devam ediyordu. 27 Temmuz 2010’dan itibaren resmi blog desteği sağlanacak STK, kesinleşti diyebilirim.

Aylar öncesinden yazmaya başladığım, ara ara açıp üzerinde çalıştığım ve Aşk Bir İnkılaptırın devamı olarak nitelendirdiğim yazıyı bugün yaklaşık 4 saatlik beyin iflası neticesinde tamamlayabildim. Yalnız bir sorun var: Yazıya hangi başlığı koyacağıma karar veremedim. Diğer bir kararsızlığımsa beni çok yoran ve kendimle ciddi anlamda yüzleştiğim böylesi bir yazıyı hemen e-vren günlüğü’nde mi yoksa önce başka bir yerde mi yayımlamak ;)

Artık tatildeyim ve uzun süredir ihmal ettiğim kitaplarımı okumaya başladım. Bugün Charles Dickens’in İki Şehrin Hikayesi adlı eserini okumaya başladım. Ayrıca bir taraftan da kardeşim Ziya’nın nişan davetilerini dağıtıyorum ;) Bu yazıdan hemen sonra yeni yazılar ekleyemezsem bilin ki e-vren günlüğü’nün 6. yılı ve Ziya’nın nişan hazırlıklarıyla meşgulümdür. Benimle tek bağlantısının evrengunlugu.net olmadığını bilenler bana hangi yollardan ulaşacaklarını biliyorlar ve zaten de ulaşıyorlar ;)

evrengunlugu.net, 5. yılında sosyal sorumluluk gereği Türkiye Omurilik Felçlileri Derneğinin kampanya ve projelerini destekleme kararı almıştır. Ziyaretçilerini de TOFD’a destek olmaya davet etmektedir. TOFD’a ulaşın; gönüllü olun; 3430‘a boş bir sms atarak Akülü Tekerlekli Sandalye Kampanyasına 5 TL’lik bağışta bulunun.

2 Comments

  1. Sabirsizlikla bekleniyor yeni yazin:)
    Eminim bizleri yine mest edeceksin
    Görüsürüz Evren

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir