Nargile Kokusu KPSS Korkusu

Hüss‘ü çok özlemiştik ki tam babalar günü döndü Aydın’a. Doğum gününü önce telefonda sonra da gecikmeli olarak babasının babalar günüyle ortak kutladık :) Yıllardır olduğu gibi bu yıl babalar gününde adresimiz yine canım abimdi.

Türkiye’nin en sıcak illerinden birinde yaşıyor olmanın dayanılmaz bunaltısı ile fotoğraf çekmeye devam ettim elimden geldiğince.

Sevdiğim birkaç arkadaşımla görüştüm. KPSS’ye çalışıyorum bahanesiyle kimisiyle de görüşemedim :(

Bu yılki doğum günümü ilk kez 22 gün önce öğrencilerimle kutlamıştık. Dün de İlknur ve Fatih sürpriz yaptılar bana. Ziya, pöfür pöfür nargile içti. Denesem mi denemesem mi diye kararsızlıklar yaşarken “kötü şeylere” alışmayayım deyip vazgeçtim. İlknur da Fatih de pek sevdiler nargileyi. Ben tıpkı sigara kokusunu sevdiğim gibi nargile kokusuna da bayılıyorum. Tadı eksik kalsın :)

Son bir haftadır gelen epostalar karşısında çok duygulanıyorum. Hepsi çerçeveletilip asılacak özellikte. Birgün internetten elimi ayağımı çekeyim desem; fena halde azar işiteceğim sanırım..

Öğleden sonra öğrencilerim Mehmet Emin ve Burcu çat kapı çıkageldiler. Öğretmen modundan tamamen çıkmış, normal insan görünümünden epey uzaklaşmış bir “kılıkta” kapıda göz göze gelince içeri mi buyur edeyim; gidip üstümü başımı mı düzelteyim bilemedim :) Burcu da nihayet Safiye Sultan’la tanışanlar kervanına katıldı :)

Öğretmen olabileceğimizi “ispat etme (!)” sınavı KPSS’ye 48 saatten az bir süre kaldı :(

8 Comments

 1. Evren;

  Öncelikle doğum günün kutlu olsun.Hep martılar gibi özgür,hep kalemin kadar sağlam olman dileklerimle…
  Sınavda başarılı olacağına eminim.O nedenle sınava senden başka giren kişilere başarılar diliyorum.Netice de senin gibi bir rakipleri var…

 2. Nice, nice mutlu, sağlıklı, huzurlu ve başarılı yıllar diliyorum. Doğum günün kutlu olsun Evren.
  Ve KPSS! Maalesef bütün sınavlar gibi neyi ölçtüğü ve ne için yapıldığı karmaşık olan sınav… Bütün melekler ve dualar senin ve senin gibi gerçekten hakedenlerin yanında olsun. Başarılar…

 3. Doğum günün kutlu olsun değerli kardeşim ve meslektaşım.Önünde engel gibi görünen her şeyin bir gün bir şekilde hayatının fırsatına dönüşmesini diliyorum.Umut ve kararlılık her zaman zihninde ve dünyanda yer alsın…

 4. kadere nasıl baktıgın ıle degısen bır cızelge bızımkısı,
  bazen dunyayı kurtaran adam bazen basarılı haneler ıcın ıddıalı bır mımar
  bazende ıyı bır ınsan potresı ıcın ogretmen,
  amacımız ve ulasmak ıstegımız
  özverıyle bırlesınce gün ve gece armağanlar ıle huzurlu bır göz oluyor.

  umuyorum, huzurla sınavı atlatırsınız;
  bu da bır hendektır amacın gelısımıne butun adaylara basarılar.

  Rabbimiz(c.c.) hayır duaları eşliğinde zihin temizliğiyle gelen güzel sonuclar nasip etsin.

  Cuma’ nız mübarek olsun.

  Narsu

 5. Hocam, inşallah tarihte bir karışıklık yapmıyorum. Zira benim bildiğim kadarıyla bugün doğum günün.
  HER SANİYESİ GÜZELLİKLERLE DOLU, SAĞLIK VE MUTLULUKLA HARMANLI BİR ÖMÜR DİLİYORUM SANA…
  Ve Safiye Sultan, SENİN DE ANNELİĞİNİN YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLAR SAYGIYLA ELLERİNDEN ÖPERİM…

 6. abılerin öğretmenlerın kralı. evet kpss ogretmen olarak atanmak ıcın bır engel olsa da, her kpss ıle atanan ogretmen sıfatına sahıp olmakla ogretmen olamıyor malesef, kpss aslında ogretmen atamıyor memur atıyor, senın gıbı kıymetler de ıcerıgı ıle belırleyıcılık ozellıgı sakat ve tutarsız olan bu sınavla takılıp kalabılıyor… senın kusurun yok, kusur senın gıbılerı ogretmen olarak hatta onemlı proje ve program gelıstırme mekanızmalarının baslarına getırmeyen ya da senın sahıp oldugun nıtelıklerı test edecek ve bunu vatanın ve mılletın evlatlarının yararına sunacak bır ortam olusturmayanlarda….

 7. ohh keyfinizi kiskandim :) -bu cumlede anlatim bozuklugu var sanirim ama hicbir zaman anlatim bozuklugu sorularinda basari gosteremedim zaten :)-
  nargile aksam esintisi ve hos sohbet arkadaslar daha ne ister ki insan :)

 8. sınavda başarılar umarım istediğin gibi geçer sınavın.
  bu arada fotoğraftaki mekan neresi Aydın mı?:))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir