Kış Tatilinin Akla Gelen İlk Adresi: Uludağ Nasıl gidilir? En uygun Oteller Hangileridir?

İstanbul ve çevre illerden kış aylarında yoğun ilgi gören Bursa Uludağ, tüm Türkiye’nin kış tatili için rezervasyon yaptırdığı bir destinasyon olarak dikkat çekiyor. Yerli turistlerin yanı sıra yabancı turistlerin de akın ettiği bölge doğası, kayak merkezleri, gölleri ve konaklama seçenekleriyle misafirlerinden tam puan almayı başarıyor. 2542 rakımlı dağ, aynı zamanda Türkiye’deki ulaşımı en kolay kayak pistlerinin başında geliyor. Her seviyeden kayak severe uygun pistlerin bulunduğu Uludağ’da çok sayıda konaklama alternatifi de bulunuyor.

Uludağ’a Nerede Nasıl Gidilir?

Marmara Bölgesinin Bursa şehrinde yükselen Uludağ, kış aylarında yerli ve yabancı tatil severlerin akınına uğruyor. İstanbul ve yakın illerden kayak merkezine direkt turlar olduğu gibi Bursa’dan teleferik ile yaklaşık 30 dakika içerisinde kayak merkezine ulaşılabiliyor. Özel aracınızla Uludağ’a gitmek isterseniz tüm yol boyunca belediye ekipleri tarafından karlar temizlenip tuzlama çalışmaları yapıldığı için kar lastiği ve zincirle Uludağ’a zorluk çekmeden ulaşabilirsiniz. Uludağ otogardan da kayak merkezine ulaşım sağlayan otobüsler mevcut.

Türkiye’nin her yerinden Uludağ’a ulaşım oldukça kolay. Yenişehir’de bulunan havalimanına bilet alarak Bursa’ya kolaylıkla ulaşım sağlayabilir, havalimanından kalkan otobüs ve transferler ile kayak merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Yalova gibi yakın illerden de yaklaşık 1 saat içerisinde Uludağ’a gidebilirsiniz. 

Uludağ’da Gezilip Görülmesi Gereken Yerler Nerelerdir?

Uludağ dik yamaçlarda bulunan yaylaları, milli parkı, buzul gölleri ve kayak pistleri ile mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Uludağ’a adım attığınızda ilk olarak Uludağ Milli Parkı’nı görmenizi tavsiye ederiz. Uludağ Milli Parkı’nın en önemli özelliği bitki kuşaklarının bilimsel dizilimine uygun olarak sıralanmasıdır.

Uludağ’da bulunan buzul gölleri yılın 5 ayı karlarla kaplı bölgenin doğal güzellikleri arasında bulunuyor. Aras, Softaboğan, Buzlu göl ve Aynalı Göller görülmeden dönülmemesi gereken doğal güzelliklerden. 

Uludağ’da Nerede Kalınır?

Uludağ konaklama seçeneklerinin en gelişmiş olduğu kış tatili adreslerindendir. Bölge’de dünyaca ünlü oteller olduğu gibi bungalov ve dağ evleri de mevcuttur. Otellerin çoğu kış aylarında yoğun ilgi görmektedir. Bu nedenle mutlaka önceden rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz. Uludağ otelleri her bütçeye uygun rezervasyon seçenekleri de sunmaktadır. Her şey dahil, yarım ve tam pansiyon, oda kahvaltı seçenekleri en yaygın otel konseptlerindendir. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir