Yaptığı Resimlerin Gelirini Çocuklar için Bağışlayan 11 Yaşındaki Duru Tekin

Duru Tekin henüz 10 yaşındayken, Instagram hesabında Bir Resim Bin Umut adını verdiği bir proje başlattı. Resim yapıyordu, bir yeteneği vardı ve o, bunu yaşıtlarının, diğer çocukların faydasına dönüştürmek istedi. Yaptığı bir resmi, her hafta Instagram’da paylaşan Duru, Tohum Otizm Vakfı‘na bağış yapan ilk kişiye de o resmi gönderdi. Böylece Duru’nun resim yeteneği, sosyal sorumluluk bilinciyle toplumsal bir faydaya dönüştü.

Duru’dan, aynı zamanda avukat olan annesi Begüm Hanım’ın Twitter paylaşımı sayesinde aylar önce haberdar olmuştum. YouTube’da yayımladığım, ilham veren hikâyeleri konu edindiğim Anlat Bana için Duru’nun ailesiyle iletişime geçtim. Onun hikâyesinin, özellikle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında, millî egemendliğimizin de 100. yılında yayımlanması benim için çok anlamlıydı.

Hayal etmeye, üretmeye, düşünmeye, sorgulamaya devam eden; eleştirmek yerine değiştirmeyi tercih eden gençler ve çocuklarla karşılaşınca geleceğe dair umutlarım canlanıyor, çok mutlu oluyorum. Sadece onlarla değil, bu güzel yürekli gençleri ve çocukları yetiştiren bilinçli ebeveynlerle karşılaşmak da inanılmaz mutluluk verici.

6 Comments

  1. Daha bu yaşta ne güzel şeyler yapıyorlar yeni nesil umarım bizden daha başarılı olur

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir