Kasko Yaptırmanın Faydaları

Kasko sigortasını yaptırmalı mı yaptırmamalı mı? Araç sahiplerinin bir türlü işin içinden çıkamadığı soruların başında işte bu geliyor.  Bildiğiniz gibi trafik sigortası yasalar gereği yaptırılması zorunlu olan bir sigorta türüdür. Ancak kasko sigortasını yaptırmak tamamen kişinin kendi kararına bırakılıyor. İşte bu noktada araç sahipleri ikiye ayrılıyor.  Bir grup kasko sigortasının yaptırmanın gereksiz olduğunu düşünürken diğer grup kasko sigortası olmayan bir araçla trafiğe çıkmanın doğru olmadığını düşünüyor. 

Kasko Sigortası Neden Yaptırılmalı?

Biz sizlere kasko sigortası yaptırmanın ne gibi avantajları olduğundan söz edeceğiz. Elbette karar yine size kalıyor.  Öncelikle kasko sigortası yaptırmanız durumunda herhangi bir kaza yaşamanız halinde aracınızın masrafları nedeniyle hatırı sayılır bir  meblağ ile karşılaşmak zorunda kalmazsınız.  Kasko sigortası aracınızın masraflarını öder ve bu sayede bütçenizin sarsılmasına da gerek kalmaz.  Dolayısıyla kasko sigortası aracınızı koruyan bir sigorta türü gibi görünüyor olsa da aslında bütçenizi koruyor.

Hiç kimse aracıyla kaza yapacağını düşünmez. Ancak her gün ülkemizde yüzlerce kaza meydana geliyor. Kazayı önlemek çeşitli tedbirlerle mümkün gibi görünse de küçük dikkatsizlikler ya da küçük kural ihlalleri maalesef kazaları kaçınılmaz kılıyor.  Bu durumda kazaları önlemek mümkün olmasa da kasko sigortası ile önlem almak mümkün!  Günümüzde araçların onarım ücretleri ve yedek parça fiyatları da bir hayli yükseldi.  Buna bağlı olarak kasko sigortası önemini daha da arttırdı diyebiliriz. 

Bununla birlikte kasko sigortası şayet poliçenize dahil edilmiş ise aracınızın çalınması durumunda da devreye giriyor ve masrafınızı karşılıyor.  Dolayısıyla aracın çalınması ihtimalini göz önünde bulundurarak bile kasko sigortası yaptırmanız faydalı oluyor. Kasko sigortasına dair detayları Generali internet sitesinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda bu sitede kendi kasko sigorta poliçenizi oluşturma imkanı da sizlere sunuluyor.

Araç sahipleri sigortasının kapsamını kendileri belirleyebiliyor ve bu sayede  sadece gerek duydukları teminatların poliçelerine dahil edilmesini sağlayabiliyor. Bu konuda daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz yapmanız gereken sadece Generali Sigorta internet sitesine tıklamanız olacak. Böylelikle nasıl kendi poliçenizi hazırlayabileceğiniz ve kendi kaskonuzu nasıl oluşturabileceğiniz gibi konularda da bilgi alma şansınız olur.

One Comment

  1. Kasko yaptırdığın zaman kullandığında bile bir suç işler gibi kaskoyu çizdirmek diye durumla karşı karşıya kalıyorsun ki bu durumu herkes bilmiyor.Yani kaskoyu kullandıysan vay haline.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir