Eksiltili Bir Cümleyim

özne sen sözde özne ben

Ben, senin için hiçbir zaman “uzak” olmadım. Orada değil, hep buradaydım. Git’lerine dönerek cevap verdim sürekli, oysa ben hiçbir zaman seni bırakıp gitmedim.

Bir çocuğun göremediği annesinden kendisine gelen papatya buketi kadar hasret içindeyim; o evlat kadar ağlamaklı; o ana kadar kahırlıyım. Yer yüzünde sanki bir başıma, senin olmadığın kalabalıklarda yapayalnızım.

Dünyayla kavga etmekte, herkesle küsmekteyim; çok can yakmalı, kimseye acımamalıyım sanki. Öyle derin ki yokluğun gönlümde… Öylesine karanlık ki yokluğunun bendeki varlığı… Cümlelerim, nefret yüklemleriyle dolu, sonsuz beddua zarflarıyla bezeli. Her cümlemde her daim sen ile ben gizli.

As(ı)l’ında özne hep sen; -sözde- özne hep ben; oysa örtülü özne yine sen… Haberin yok; sen gittiğinden beri bağlacım yok, edatım kayıp, tamlayanım eksik… Eksiltili bir cümleyim; çok eksik…

facebook’evreni ] facebook sayfası ] twitter’evreni RSS abonelik

evrengunlugu.net, 5. yılında sosyal sorumluluk gereğiTürkiye Omurilik Felçlileri Derneğininkampanya ve projelerini destekleme kararı almıştır. Ziyaretçilerini de TOFD’adestek olmaya davet etmektedir.TOFD’aulaşın; gönüllü olun;3430‘a boş bir sms atarak “Akülü Tekerlekli Sandalye Kampanyası”na 5 TL’lik bağışta bulunun.

11 Comments

 1. şansa yazılarını okuyayım dıye baktım..şu an ki hissettiklerim dökülmüş sanki…ne hissettiğimin kelimelerle ifadesi…

 2. Tüm Evren’in en güzel ve en anlamlı sözlerini yine ve yeniden harikulade bir şekilde dizmişsin. Duygularını bu kadar iyi tanıyan ve tanımlayan birini tanımaktan onur duyuyorum sevgili kardeşim…

 3. Eksik de olsa yüklemi, yine de cümledir o. Eksik kalmış her yanın insanı tamamlayışı gibi. Yoktur; ama varlığı her zaman sezilir. Gönlüne sağlık güzel insan.

 4. İçimden geçenleri, kız arkadaşıma günlerdir ifade ettiklerimi; dile getirmişsin. İnanamadım okurken. Kalemine sağlık…

 5. Çok güzel gerçekten çok beğendim…bu yazıları ne zaman kitaba dökmeyi düşünüyorsun seve seve alır ve herkese tavsiye ederim :)

 6. Ahşap bi ev gibiyim. Çabuk ısınır, çabuk soğurum. Hemen ısıtır hemen üşütürüm. Üzerime gelen bi alevle yanar tutuşurum. Yangınıma su beklerim beni yakandan. Gelmezse kül olurum…

 7. Bir edebiyat hocasından da ancak böyle cümleler çıkar,çok güzel ifade etmişsin,kalemine sağlık:)

 8. Bir edebiyat ögretmenin sevgiyi,ayriligi tanimlamasi bu olsa gerek
  Cok cok güzel ve mesleginin dilinden anlatimi daha bir güzel
  Kendine iyi bak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir