Alıp Başımı Gidesim Var

e-vren günlüğü’nün geleneği MisAfiR KaLeM{LeR}, yeni bir döneme girmeye hazırlanırken Ağustos 2009’un isminin e-vren dünyası’ndaki yerini almasına 48 saatten az bir süre kaldı.

Hüss‘ün kırmızı bisikletinin yan tekerleklerini perşembe günü söktüm. Evin çatısında akşam vakti iki tekerlekli sürmeye çalıştı ve başardı Hüss :) Cuma günü akşamüzeri mahallemizdeki basketbol sahasına götürdüm  onu ve 2 saate yakın bisiklet sürmesini seyrettim. Ve bugün itibariyle iki tekerlekli bisiklet sürme konusunda pişen Hüss az önce mahalledeki çocuklarla bisiklet formula yarışı yaptığını söylüyordu :)

Elif Şafak‘ın Aşk romanın derin tesiri ile yaşamımı hepten sorgulamaya devam ediyorum. Bir taraftan da Peyami Safa‘nın önemli romanlarındn birini, Sözde Kızlar‘ı okuyorum.

Bağlantılarımız çok mu fazla ya da bana mı öyle geliyor bilmiyorum. Başını alıp gitmek istesen seni tutacak çok şey var sanki. Çekip gideceğin yerin belirsizliği de cabası; hedefine ulaşamama ihtimali de… Şems‘in 40 kuralında bu konuda çok güzel tespitler var ama mühim olan tatbik edebilmek…

Kariyer anlamında atılan bazı adımlar ve çoğu girişimler insan ruhunda sıkıntı, gerginlik yapabiliyor. Uzun süredir bunu yaşıyorum. Çok alternatifli, çoktan seçmeli bir yaşam pek bana göre değil; kalbim kaldırmıyor.

Bazen; kimsenin olmadığı bir dağ tepesinde ya da bir deniz kıyısında yüzlerce kitabımla yıllarca yanlız yaşamayı arzuluyorum. Ama işte az önce bahsini ettiğim gibi bizi bağlayan çok şey var: Ailemiz, eğitimimiz, devlete maddi-manevi borçlarımız; kredi kartı ödemelerimiz, varsa sevgilimiz yoksa dostlarımız vs vs vs…

evrengunlugu.net, 5. yılında sosyal sorumluluk gereği Türkiye Omurilik Felçlileri Derneğinin kampanya ve projelerini destekleme kararı almıştır. Ziyaretçilerini de TOFD’a destek olmaya davet etmektedir. TOFD’a ulaşın; gönüllü olun; 3430‘a boş bir sms atarak “Akülü Tekerlekli Sandalye Kampanyası”na 5 TL’lik bağışta bulunun.

Alıp Başımı Gidesim Var” için 2 yorum

  1. İnsanlar ya tercih ettiği hayatı, ya da arzu ettiği hayatı yaşarlar:)

  2. Hüss tebrikler bunu da başardın:)
    Zaman zaman deriz ah bir çekip gitsem kurtulsam buralardan hayatın karmaşasından.En çok da sahil kıyısında küçük kendi halinde kasabalar olur ya orada yaşayan insanları kıskanmışımdır hep sanki onların hayatlarında hep bir huzur varmış gibi hissederim kendimce.Belki de o yüzden oralara ait hissediyorum kendimi.
    Çekip gitmek en kolayı mı en zorumu bunu hala kestirebilmiş değilim.Ama bu ara fena halde gidesim var gidemeyeceğimi bilsem bile….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir