Finansbank Bu Kez Yanlış Kişiyi Aradı

Her sabah, senin sayfanla başlıyorum güne; ilk çayımı yudumlarken bir göz atıyorum deyince akşamki sohbette sevgili Filiz; dedim ki haberim yokken, Türkiye’nin nerelerinde kimlerin hikayelerine dahil oluyorum… Bu ilk defa duyduğum bir şey değil ama her seferinde kendimi şaşırmaktan alamıyorum. e-vren günlüğü, bilgisayar ekranlarında kimlerin evine, bürolarına ne şekilde misafir oluyor / yansıyor kim bilir.. 2,5 yıldır da bıkmadan usanmadan e-vren günlüğü’nü takip eden Ezgi de dünkü e.postasında gözlerindeki rahatsızlıktan dolayı doktorunun birkaç ay bilgisayarı kendisine yasakladığını ve e-vren günlüğü’nü okuyamayacağı için üzüldüğünü yazmış. Ona da cevap olarak yazdığım e.postada dile getirdiğim gibi 7 gün 24 saat yayındayız nasıl olsa.. Her zaman buradayım ben :)

Üç gün boyunca e-vren günlüğü, sevgili MisAfiR KaLeMim Nur‘a ve onun çok güzel yazısına emanetti. Kendisinden önceki 33 özel isim gibi o da bu e-yaşam projesine büyük bir heyecan ve enerji kattı. MisAfiR KaLeM teklifimi ciddiye alıp, önemseyerek harika bir yazı ortaya koyduğu için bir de buradan teşekkür ediyorum Ankara’nın haberi dinlediği ses’e :) 

Pazartesi yetmedi, Çarşamba aradı. Hırsını alamadı Cuma günü üçüncü ve son kez aradı Finansbank Genel Müdürlüğü’nden müşteri temsilcisi bayan :) Telefon numaramı kimlerden ne şekilde temin etmişler, bu konuyu hiç sorgulamıyorum bile. Lakin, beni kredi kartı sahibi yapma konusunda neden bu kadar inatçılar anlamış değilim. İlk iki aramalarını kibarca geri çevirdim. Cuma günü 2 defa daha aradılar ama açamamıştım. Bıkmadılar, günün sonuna doğru tekrar aradılar. Telefonu açtığımda anladım ki hanımefendiler, telefonu otomatiğe bağlamışlar. Ben açınca kendilerine sinyal gidiyor. Bu sistemle günde kim bilir kaç kişiyi arıyorlar. Sabırla dinledim bayanı. Peki dedim; yıllık kart ücreti ne kadar ödeyeceğim? Tam da tahmin ettiğim gibi balık yeme atlamıştı: Yıllık 35 Türk Lirası kart ücreti ödeyecekmişim. Ama yüzümü hemen buruşturmamalıymışım; bütün bir yıl boyunca bankanın bilmem ne hizmetlerinden bedava faydalanacakmışım. Hizmet dediği şey de benim hiçbir işime yaramayan zımbırtılar… Bankaların kredi kartlarından yıllık ücret almaması gerektiği konusunda o kadar çok haber yayınlandı, gazete köşelerinde bu konu öyle çok yazılıp çizildi ki.. Müşterisinin hakkını korumayan bir bankayla işim olmazdedim en son. Finansbank, sadece bir kredi kartından ibaret değil ki dedi telefonun diğer ucundaki bayan. İyi de ben bir işadamı değilim. Banka benim için sadece kredi kartından ve bankamatikten ibaret. Şu an kredi kartını kullandığım bankanın kapısından içeri 1 ya da 2 defa girmiş bir müşteriyim ben. İşimi ya internetten ya telefondan ya da bankamatikten halleden biriyken benden 35 lira olarak neyin hizmet parasını tahsil ediyor? Neyse, reklamın iyisi kötüsü olmamış. Bu yazıyı Finansbank Genel Müdürlüğüne de e.postayla gönderiyorum. Umarım dördüncü kez arayıp kişilik haklarıma tecavüz etmeyi bir daha denemezler…

Bir önceki Edebiyata Dair, Y.K. Beyatlı başlıklı yazımda edebiyata dair, kitap ve yahya kemal beyatlı hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Finansbank Bu Kez Yanlış Kişiyi Aradı” için 10 yorum

  1. ben abbas ay bir kaç defa kredi başvurusunda bulundum beni aradılar ama kart gelmedi ben finansbankı tercih ettim ama hep kandırıldım

  2. …………….. BANKASI MÜDÜRLÜĞÜ’NE
    BURSA/……………ŞUBESİ

    Konu: Banka kart yıllık ücreti

    ……………………………. nolu kart hamiliyim.

    Bankanızda ………………… nolu hesabım bulunmaktadır. Ayrıca bu hesaba istinaden ……………………………… nolu banka kartım bulunmaktadır. Tarafıma verilen banka kartından rızam dışında yıllık kullanım bedeli olarak ……. TL kesilmiştir.

    Bu itibarla, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun, Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanununun ilgili hükümleri çerçevesinde 2008 yılı için hesabımdan kesilen yıllık kart bedelinin tarafıma iadesini rica ediyorum.
    Gereğinin yapılmasını arz ederim.

    16.01.2009
    Hafize MUTLU
    Müşteri No: ………………..

    görüyorum ki kredi kartları konusunda herkes aynı fikirde. buda benim her yıl sadece tarihini değiştirerek bankaya sunmak zorunda olduğum yazı. aksi taktirde yıllık kart ücretini geri almak mümkün değil. belki bir gün sizlerede lazım olur diye paylaşmak istedim…

  3. slm evren sadece ezgî ve fìliz demek tamam öyle olsun biz onlar kadar olamayiz 2.5sene azbir zaman da degil baktigin zaman ! Su kredi karti olayi onlarla münasebette bulunmak bile bence bùyuk bir basari :)

  4. insanı zooorrrlaaa çileden çıkarıyorlar değil mi :))

    şaşırdığın konuya da artık şaşırmaman gerek hâlâ alışamadın Evren :)
    hakettiğini görüp duyup alıyorsun sadece..

  5. “eğer bankanızın kredi kartınızı isteseydim şubelerinizden birine gider talep ederdim”
    aynen aynen. İŞte budur yaa. Birşey almak istiyorsam ben gider alırım, yapışmayın kardeşim. Bu durum bir mağazan adım attığım an sağ omuz hizemda biten satıcılar için de geçerlidir. Bi uzak durun kardeşim ben ihtiyaç duyarsam sizi çağırırım :)

  6. :) çayımı yudumluyorum yine ve yine evren günlüğünü ziyaret ediyorum. işler biraz bekleyebilir bu defa yorum yapmadan geçemeyeceğim. Ne de olsa adım geçti bu yazıda :) Bankaların kredi kartı verme ısrarından ben de şikayetçiyim. Beni arayanlara “eğer bankanızın kredi kartınızı isteseydim şubelerinizden birine gider talep ederdim” diyorum. O zaman birşey diyemiyorlar. :)

  7. Ya ben gecen gün kadın’ ın suratına kapattım. kapamak zorunda bıraktırdı beni. Bir tane var. Onu da iptal ettirmeme az kaldı. Eskiden para yoktu ama borc da yoktu (:

  8. Sadece Filiz ve Ezgi’yle sınırlı olmayan okurlarının üzerindeki etkine hayranım.

    Nur hanımın yazısını değerlendirecek yeterlilikte değilim; ama video sunumun harika.

    Bankanın talihsziliğine bakınki senin gibi bir bloggerı arıyor. Baltayı taşa vurmuş resmen. Bu güncel konuya değinmen yerinde olmuş.

    Beni ilgilendiren asıl konu fotoğrafın. Konsept harika. İlk facebookta gördüm, diğeri de çok başarılı. Mayıs öngörüsü çok iyi bir mesaj veriyor. Favorim sensin. Mayıs, senin tarihinde bir dönüm noktası olacaktır.

  9. bir süre kullanmamıştık ama gel gör ki, kaskoyu taksitlendirebilmek için zorunluydu bir kredi kartı biz de yıllık ücret almayacaklarını söyleyen asya banktan aldık şu meşhur dıt kart :) memnunuz bakalım şimdilik… ben de reklam mı yapmış oldum şimdi:)

  10. üç gün boyunca e-vren günlüğüne misafir kalem olarak ev sahipliği yapmak çok güzel bir duyguydu..
    teşekkür ederim sana ve değerli okuyucularına..

    ve diyorum ki kredi kartımı?
    uzak duuur uzak duurun
    seni beni bizi sömürürler :))))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir