Düzelti/Tashih (Son Okuma) Hizmeti

Düzelti nedir?

Son okuma, redaksiyonu yapılmış metnin farklı bir kişi tarafından dışarıdan bir gözle okunarak hataların tespit edilip işaretlenmesidir. Redaksiyonu yapılan metin, metni daha önce görmemiş üçüncü bir göze, son okumacıya, baştan sona okutulur. Son okumacı, tespit ettiği yanlışları not ederek editöre iletir.

Son okuma / düzelti yapılacak metnin redaksiyonun tamamlanmış olması gerekmektedir. Redaksiyonu yapılmış metin, gözden kaçan yazım, noktalama ve dilbilgisi hatalarının tespiti için son kez okunur. Bulunan hataların özel düzeltme işaretleriyle gösterildiği metin, editöre teslim edilir. Son okuma / düzeltide cümle veya sözcük düzeltme, yeniden yazma yapılmaz.

İmza altına alınmış gizli ve güvenilir düzelti

Düzelti hizmeti öncesi talep etmesi durumunda karşılıklı olarak Gizlilik Sözleşmesi veya Sorumluluk Sözleşmesi imzalayabilmekteyiz. Düzelti yapılan metinler, sözleşmeyle imza altına alınmamış bile olsa üçüncü taraflarla paylaşılmaz, çalışma tamamlanıp teslim edildikten sonra varsa fiziksel ve dijital kopyaları geri dönüşümsüz imha edilir.

Düzelti ücreti ne kadar?

Düzelti hizmetinin ücretinin hesaplanabilmesi için punto, sözcük sayısı, sayfa sayısı gibi ayrıntıları aşağıdaki form aracılığıyla bizimle paylaşmanız gerekmektedir. 

Ödeme nasıl yapılır?

Düzelti hizmetine karşılıklı karar verilmesi durumunda çalışmaya başlamadan önce ücretin yüzde 50’si alınır. Kalan ücret, hizmetin tamamlanıp çalışmanın teslim edilmesinin ardından talep edilir.

Ödemeler, verilecek IBAN adresine gönderilebilir veya tercihe göre iyzico sistemi üzerinden güvenilir şekilde yapılabilir.

Son okuma hizmeti almak isterseniz aşağıdaki formu doldurabilir veya evren@evregunlugu.net’e e-posta gönderebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir