Evinizin Dekorasyonunda Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Bir evin zarafeti ve şıklığı, uygulanan dekorasyon ile de çok yakından ilgilidir. Ne kadar kaliteli mobilyalar seçerseniz seçin, ne kadar etkileyici parçalar kullanırsanız kullanın, dekorasyona yeterince önem vermemeniz durumunda şık bir ev görünümü elde etmeyi beklemeyin. Peki, dekorasyonda nelere dikkat edilmeli? İşte yanıtlar:

Aksesuar Kullanımını Abartmayın!

Yapılan en yaygın hatalardan biri çok sayıda aksesuar kullanımıdır. Bu durum evinizi daha şık göstermez, aksine göz yoran nahoş bir görünüm ortaya çıkar. Aksesuar kullanımının kesinlikle dozajında olması gerekiyor. Evin her köşesini objelerle doldurmanız, şık görüneceği anlamına gelmez. 

Bir – İki Ana Renk Belirleyin!

Renklerin karmaşasının da göz yoran bir duruşa neden olduğunu unutmamalısınız. Bu nedenle dekorasyon çalışmasına başlarken öncelikle bir ya da iki ana renk belirlemeniz gerekiyor. Evinizde hakim olan genel dekorasyon tarzında da bu renkler ön plana çıkmalıdır. Elbette bu renkleri tamamlayan birkaç farklı renge de yer verebilirsiniz. Ancak bu konuda dikkatli olmalısınız ve ortaya bir renk cümbüşü çıkmasını engellemelisiniz. 

Duvar Dekorasyonunu Unutmayın! 

Bundan kısa bir süre öncesinde duvar dekorasyonu dendiğinde akla sadece tablolar ya da aynalar geliyordu. Ancak artık evinizin duvarlarını dekore etmek için kullanabileceğiniz çok daha fazla sayıda seçenek var. Önemli olan bu konuda da doz aşımı yapmamanız ve belirlediğiniz stile uygun parçalar seçmenizdir. Özellikle salon ve oturma odasında raf kullanımına yönelebilirsiniz. 

Mutfak Dekorasyonunu Unutmayın! 

Evde en çok zaman geçirilen alanlardan biri de mutfaklardır. Dolayısıyla en çok özen göstermeniz gereken yerlerin başında da mutfaklar geliyor. Şık bir mutfak dekorasyonu yapmak için kullandığınız mutfağın da buna uygun olması gerekiyor. Mutfağınızın kullanışlı olması durumunda bu alanda geçirdiğiniz zamanın daha keyifli olması da mümkün olacaktır. 

Dekorasyon Çalışmalarına İnternetten Göz Atın!

Eğer size ilham verecek olan mutfak modelleri arasında keyifli bir gezinti yapmak isterseniz hemen şimdi intemamutfak.com.tr adresine tıklayın. Dekorasyonu ile görenleri kendine hayran bırakacak mutfak dekorasyon stillerine göz atmış olacaksınız. Hatta ‘bu benim aklıma nasıl gelmedi’ dedirtecek olan fikirlerle de karşılaşabilirsiniz. Bu internet sitesine uğramadan sakın mutfağınızı dekore etmeye başlamayın. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir