Bazı İcatlar Benim İçin

Bazı şarkıların benim için bestelendiğini, bazı kitapların benim için yazıldığını, bazı filmlerin ve fotoğrafların benim için çekildiğini düşünür; onları yüzlerce kez dinlerim, okurum, seyrederim. Mesela insanoğlunun yer yüzüne armağan ettiği en muhteşem iki şeyin “dondurma” ve “kestane şekeri”nin ve Blog denen bu acayip dijital mecranın benim için icat edildiğini varsayarım ;)

Peki ya uçurtma? ipinden en son 20 yıl önce tuttuğum o harikulâde oyuncak da benim için icat edilmiş olabilir mi? Gayet tabi, tıpkı frizby gibi ;) Ben, bana çocukluğumu tepeden tırnağa hissettiren uçurtma mucizesini bugün Hüss‘le yeniden yaşadım. Şahnalı‘nın buğday tarlalarında rüzgarla dans eden uçurtmamızın peşinden ben de uçup gidecektim ve bu blogu bir uçurtma blogu yapacaktım.

evrengunlugu.net

2010-2011 dönemindeki yayın süresince Acil İhtiyaç Projesi Vakfı‘nı, AİP Vakfı’nın proje ve çalışmalarını gönüllü olarak desteklemektedir.

Bazı İcatlar Benim İçin” için 9 yorum

  1. şu yaşıma kadar bir kere uçurtmayla haşır neşir oldum :) beklemeli olaylar bana sıkıcı geliyor bilmiyorum :) edebiyatdefteri “birisi” için evrengunlugu de bizim için icat edilmiş bence :)

  2. Mesela resim benim için icat edilmiş. Sonra Altıncı His benim izlemem için, Emre Aydın albümlerini benim dinlemem için, İ.Yalom Divan’ı benim okumam için,jöleli bilumum pastalar benim yemem için diye diye gidiyor.
    Uçurtmayı bilmem de FL studio Halis için icat edilmiş :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir