e-günlük

Blog Yaşamımdaki En İlginç Olay

Üç yıl önce Ekim 2007’de Ramazan bayramı vesilesiyle eklediğim şu yazıya birkaç hafta sonra bir yorum gelmişti. Söz konusu yazıya yapılan o yorum, e-vren günlüğü veri tabanı wordpress’e taşınınca silindi ama beni hayrete düşüren o yorum değil yorumdan sonraki epostalaşmalar sonunda öğrendiğim gerçekti.

Rahmetli anneannemsiz ilk bayramımızdı ve onun mezarına ilk bayram ziyaretimizi gerçekleştirmiştik. Gitmişken mezarlıktaki şehitliği de ziyaret etmiş ve o esnada şehit mezarlarının birkaç fotoğrafını çekmiştim. Onlardan birini seçip yazdığım şu yazıya eklemiştim.

Dünya küçük, internet uçsuz bucaksız derler ama o yazıdan haftalar sonra Meltem Hanım, tesadüfen söz konusu yazıya denk geliyor ve fotoğrafını paylaştığım mezarın şehit akrabasına ait olduğunu görüp büyük bir şaşkınlık yaşıyor. Üstelik, yurt dışında yaşayan Meltem hanım, aylar önce Aydın’a geldiğinde mezarlığı da ziyaret ediyor ama -kendi deyimiyle- şehitliğe uğramak akıllarının ucundan bile geçmiyor.

Bunca yıllık blog maceramda elbette pek çok ilginç durumla karşılaştım ama beni en çok şaşırtan olayı sorduklarında anlatacağım ilk şey bu olay olurdu.

evrengunlugu.net

2010-2011 dönemindeki yayın süresince Acil İhtiyaç Projesi Vakfı‘nı, AİP Vakfı’nın proje ve çalışmalarını gönüllü olarak desteklemektedir.

Bir önceki Beni Bunlarla Bulmamalıydınız ;) başlıklı yazımda anahtar sözcükler, arama sonuçları ve beni bunlarla bulmamalıydınız hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Bu yazılarım da hoşunuza gidebilir

4 Yorumlar

 • Yanıtla akın 21 Ekim 2010 at 19:33

  biraz traji komik olacak ama Doğan beyle yazışmanızda sizi şaşırtan olay ne idi bunu anlamadım. yazınıza baktım orada da açıklayıcı bir durum göremedim. neydi peki?

  • Yanıtla evrengunlugu 21 Ekim 2010 at 20:36

   Merhaba Akın; yazdığım yazıda kullandığım fotoğraftaki şehit mezarı, benim blogu yurt dışından takip eden bir ziyaretçimin akrabasına ait çıkmıştı. Çok mu karışık anlatmışım yazıda yoksa ;)

 • Yanıtla Doğan 10 Ekim 2010 at 11:10

  Hayatın akışı çok garip…

 • Bir yorum yazın