e-günlük

Galata Kulesi’nden Kız Kulesi’ne

Aşk, sevgi, kararsızlık, korku, şok… Hayatımdaki suskunlukların pek çok sebebi var. Ama en çok, gönlüm AŞK’a bulandığında susuyorum. “Böyle durumlarda kendini geri çekiyorsun” diyenlerin aksine aslında ben kendimi çok fazla veriyorum.

İstanbul, 2004 yılından beri benim için özel bir yere sahip. Onun içinde yer alanlar da öyle… Kız Kulesi’ni zaten seviyordum, şimdi daha çok seviyorum. En güzeliyse, onun da beni seviyor olması. Üstelik beni, Galata Kulesi’ne rağmen seviyor olması…

Dün, üçüncü kez karne dağıtma heyecanı yaşadım. Kısa süreli bir özlem ve sonrasında Haziran sonuna kadar sürecek yeni bir maraton. Geleceği garantileme savaşıyla birlikte gelecekleri inşa’ etme sorumluluğu çok çetrefilli bir uğraş.

Gönülden ırak olmadan gözden uzak bir köy evinde gaz lambası ışığında kitaplarla başbaşa ve kendimle bir başıma kalma arzum halen devam etmekte. Yakın zamanda gerçekleştirilmesi mümkün olmasa da bu arzum; daha yakın bir zamanda benim için birkaç özel mekandan birinde gönülleri birleştirme arzusunu gerçekleştirme vaktidir. Söylenmeden söylenen onca sevda sözünü fiilen söze dökme; Galata Kulesi’nden Kız Kulesi’ni görebilme vaktidir.

evrengunlugu.net, 5. yılında sosyal sorumluluk gereği Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği‘nin kampanya ve projelerini destekleme kararı almıştır. Ziyaretçilerini de TOFD’a destek olmaya davet etmektedir. TOFD’a ulaşın; gönüllü olun; 3430‘a boş bir sms atarak Akülü Tekerlekli Sandalye Kampanyasına 5 TL’lik bağışta bulunun.

Bir önceki Son Perden Ağırdı 2009 başlıklı yazımda 2009, göster şiirini konuştur şairliğini ve haydar doğramacı hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Bu yazılarım da hoşunuza gidebilir

3 Yorumlar

 • Yanıtla İsmail Emre 26 Ocak 2010 at 00:59

  Süzgeçten süzülüp posasını dışarda bırakmış, özümsenmiş ve bir o kadar da sağaltılmış dilekler… Şu an İstanbul’dayım. Galata’dan Kız Kulesi’ni görmekten ziyade Kız Kulesi’nin gözlerinden Galata’ya bakış atmanı tavsiye ederim. Karın inadına rağmen İstanbul beyaza bürünmemeye yeminli gibi. Belki sen İstanbul’u bu inadından vazgeçirebilirsin.

 • Yanıtla kalderavolkan 25 Ocak 2010 at 10:41

  Dün aklıma düşmüştü değerli hocam, “sesi soluğu çıkmaz oldu, hayırlı haberlerle döner inşallah” demiştim :)
  HAYIRLAR OLSUN HOCAM…

 • Yanıtla rose 23 Ocak 2010 at 21:53

  Suskunlugunun nedeni anlasildi:)
  Atacagin her adim hayirlara vesile olsun umarim hersey diledigin sekilde güzel olur
  Kendine iyi bak Evren
  Saglicakla:)

 • Bir yorum yazın