Affet Beni Avea’m

Dün Kadir gecesinde teravih namazını, doğduğum evin mahallesindeki küçük, şirin camide kıldım. O camiyi hep Sinekli Bakkal romanını okurken  gözümde canlandırdığım camiye benzetmişmidir. Namaz öncesi Emine Ninemin yanına uğradım. Her zamankinden çok daha dinç ve neşeliydi. Onu iyi gördüğümü söylediğimde {şurada} fotoğrafını çektiğim sabır tespihini çıkarıp gösterdi. Neşesinin, enerjisinin sebebi günde 4-5 kez çektiği 500 taneli bu tesbihmiş.

Bugün iftarı abimle başbaşa dışarıda yaptık. Sohbetlimizin biri de Hüss‘ün birkaç ay sonra doğacak kardeşinin isim alternatifleri üzerineydi. Kız olursa Safiye Sultan koymayı düşündüğünü söyledi abim; “te’lif hakkı bende” dedim. Abim de Ne yani senin ileride kızın olmazsa boşa mı gitsin o isim?dedi :) Biri benimle acilen evlenebilir mi!

affet beni avea!

Bugün bulvardan yukarı doğru çıkarken kendimi birden Vodafone bayisinde buldum. Avea hattımı Vodafone’a geçirmek istiyorum dedim; dedim mi emin değilim suç işliyor hissiyle o anı hatırlamıyorum. Kimlik fotokopisi, evraklar, imzalar, tarifeler hakkında bilgiler vs derken elimde yeni nesil ilginçlikte bir sim kartla dışarı çıktım. Eve gelene kadar kendimi sevgilisini bir başkasıyla aldatmış erkekgibi hissettim :( Çok uzun yıllardır Mobil Öğrenci olarak Avea’yla karşılıklı birbirimize hizmet vermekteydik. Bu memnuniyetsiz ruh hali ve pişmanlıkla Avea müşteri hizmetlerine eposta attım: Avea, ben Evren. Az önce seni aldattım. Birkaç güne kalmaz seninle her türlü iletişimim kesilecek… Ama çok pişmanııııııım :(

-Tarife!

-Selim…

– Avea’nın gözünü seveyim ;(

Vodafone’un 6 ay boyunca 1200 dk. bedava konuşturması dışında hiçbir tarifesi hoşuma gitmedi. 6 ay şu saf çıkarcı davranışımın 1200 dakikalık meyvelerini yiyeyim; ben sana yine döneceğim Avea’m :)

evrengunlugu.net, 5. yılında sosyal sorumluluk gereği Türkiye Omurilik Felçlileri Derneğinin kampanya ve projelerini destekleme kararı almıştır. Ziyaretçilerini de TOFD’a destek olmaya davet etmektedir. TOFD’a ulaşın; gönüllü olun; 3430‘a boş bir sms atarak “Akülü Tekerlekli Sandalye Kampanyası”na 5 TL’lik bağışta bulunun.

Affet Beni Avea’m” için 6 yorum

 1. bilmiyorsunuz gerçekte oturup hiç dinlemediğim bu adama “sen” dedikten sonra vicdan azabı çekiyorum.Sebebini bilmiyorum.Çok sebebi var da sayamıyorum belki.Çok etkilendiği romanın hayatta olmayan yazarına âşık olan aptal bir insanmışım gibi hissediyorum :( Oysaki onun yeri raf.

 2. Bende aynı dertten dem vuruyorum :( avea son 3 aydır ayın 15inde varolan kntlerimi çekiyor, sonra arıyorum kavga ediyoruz kendisiyle 2 gün sonra kntlerim tekrar hattıma yükleniyor. dün akşam yine aldı durup dururken. Bu defa aramamaya karar verdim, lanet olsun :) hattımı turkcell’e taşıyorum. Seni hiç affetmeyeceğim avea. isminin aycell olduğu yıllardan beri bana eşlik ettin, o yıllarda beni çok mutlu ettin. ama kavgalardan bıktım :( böyle olsun istemezdim… :) :)

 3. Hüss bebeğe isim koyma konusunda ne düşünüyor acaba?Belki onun da aklından geçen bir isim vardır.Allah sağlıklı bir şekilde kucağınıza almayı nasip etsin.
  Avea konusuna gelince bu ara herkes aveadan dertli bence yerinde seçim yapmışsın yeni hattınla güzel günlerde hayırlı haberler alman dileğiyle…

 4. Bir aileye iki Safiye Sultan fazla gelmezse (ki bence Safiye Sultanlara dünyamızın çok ihtiyacı var o nedenle az bile gelebilir) her ikinizde koyun bence kızlarınıza bu ismi :)
  Bu arada minik melek sağlık ile gelsin inşallah…
  Açıkcası son zamanlarda Avea’nın aç gözlü olduğunu, Türkcell’den daha doymak bilmez olduğunu ve kontörün olduğu sürece seni adam yerine koyduğunu bittiği anda sana sırtını döndüğünü düşünüyorum.
  Hani eski bakkalar paran biterse sana mini bir kredi açardı şimdi marketler geldi paran oldukça seni buyur ediyor, paran yoksa sende yoksun ya işte o hesap :))
  Senin gibi sonradan pişman olacağımı düşündüğümden de vazgeçemiyorum ama arada attırıyor bu laz’ın kafasını :)

 5. üzülme :) bende düne kadar bir vodafone bayinde çalışıyordum ünv masraflarımı hafifletmek için sonra avea yönetiminin iflas ettiğini ve gizli tutulan bikaç maddenin yürürlükte oldugunu ögrendim yani hem kontörlü hem de faturalı hatları ile müşterilerini madur ettiler 3 senelik avea hattımı değiştirirken hiç birşey hisettmemiştim ama yazdıklarını okuduktan sonra bir tuhaf oldum :(

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir