Merhaba Sonbahar; Sende Benden Ne Var

mer.ha.ba son.ba.har

Hayır gibi görünende şer; şer görünende de hayır gizli olabilirlik bir haberle güne başladığımda Harun‘un henüz birkaç saat önce dünyaya gelen kızı Eylül‘ün haberi tam manasıyla müjdeydi. Hayat, yaşayan faniler için her an yeni bir başlangıç, yeniden bir soluktu…

Rabb’in Olsunundan kullarının olmalısının daha kuvvetli olmadığı aşikardı; bu bana, başkalarına -sanırım yerinde- bir ders oldu. Bu dünyada hiçbir şeyin yüzde yüz garanti olmadığını hep söylerdim; bir kere daha söyledim.

Beni öğrencilerimden ayıracak bu sisteme sitemkar sözler sarfederken onların dualarının yazın ortasında olduğu gibi sonbaharın ilk gününde de her dem tazeliğini koruduğunu bir kere daha gördüm.

Kısmetten öteye geçilmiyorun altını hep beraber nasıl da doldurduk bugün Nevzat Biçer Parkı’ndaki büyük dut ağacının altında. Özdemir Asaf‘la baş başa kalma vaktiydi ve kendimle. Sonrasında sağımda solumda öğrencilerim Meftune, Halime ve Melike belirdi; Pay şiirini okuduk ezbere. Onlar, canımı sıkan her olayda sevinçlerini gizlemiyorlar; onların yeniden edebiyat öğretmeni olacağımın heyecanıyla… Şimdi yeni bir yol belirleme; yeni hedeflere yeni adımlar ekleme zamanı. 28 yıldır bitip tükenmeden hep bu cümleyi kuruyor olmama rağmen..

Öğrencilerimle uzun soluklu sohbetin ardından bilgisayarımın başına geçip Eylül 2009‘un MisAfiR KaLeMi‘ne teklifi sunmak oldu işim. Öyle ya, kendisi Ramazan Bayramından sonra başlayacak yeni kampanya öncesi seçilmiş son MisAfiR KaLeM olacaktı. Nitekim öyle de oldu; bana okuttuğu iki yazısıyla gözlerimi dolduran o yürek, 11 Eylül’de e-vren dünyası’ndaki yerini almak üzere teklifimi kabul etti.

e-vren günlüğü; Temmuz istatistiklerine göre Ağustos’taki ziyaretçi sayısını %100’ü geçen bir oranda arttırmış. En çok okunan bölümlerde ise Kim Bu e-vren? sayfasının 4. sırada olması da manidar :) Bu e-yaşam projesini yeni keşfedenler çokça sanırım…

evrengunlugu.net, 5. yılında sosyal sorumluluk gereği Türkiye Omurilik Felçlileri Derneğinin kampanya ve projelerini destekleme kararı almıştır. Ziyaretçilerini de TOFD’a destek olmaya davet etmektedir. TOFD’a ulaşın; gönüllü olun; 3430‘a boş bir sms atarak “Akülü Tekerlekli Sandalye Kampanyası”na 5 TL’lik bağışta bulunun.

6 Comments

 1. Aynada dikili kalmış bir çift gözün; bu beyazlar bana mı ait dediği hal ile, kimseye hissettirmeden geldin Sonbahar… adını anmanın verdiği düşünce doluluğu ile büyüyen gözler var artık evrende. etraf tam olarak farkında olmasada arkanda gizlediğin ve habercisi olduğun kışın, sen çoktan elimizi sıktın.

 2. ya ben önceki yorumumda kimdir bölümünü okumadım dedim ama derdemez de okumadan duramadım :) ne çok ortak noktamız varmış…işte kan çekiyor bir şekilde :))
  Peyami Safa dan iki kitap gördüm ve merak ettim ‘yalnızız’ ı da okudun mu?
  hala ve her zaman takipteyiz…
  selam ile…
  (Ayşenur)

 3. kimdir bu evren? kısmını okumadım ben.sanırım yazıların ve fotoğrafların güzelliğine direk daldığım için oldu bu :) ama bu yazıdan anladım meslektaş olduğumuzu…öğrenciler falan deyince…meslekte daha yolun çok başında sayılırım ama öğrenciler ortak noktamız…
  bu sayfanın başarısı gittikçe artacak eminim…
  sevgilerle

 4. Minik melek hoş gelmiş, sağlık ile büyüsün İnşallah.
  Yeni gelenler her ne kadar “geç kalmış”larsa da doğru yolu bulmuş olmaları sevindirici :)

 5. hayırlı sağlıklı uzun ömürler EYLÜL:))
  Öğrencilerinin içinde hala bir umut var bu yıl da bizimle olur mu acaba diye bir düşünce her gün onlarla birlikte sen onların yanında görev yapamasan da kurduğun dostluk onları her zaman her şekilde senin karşına çıkaracak. Hatta ileride bu çember iyice büyüyecek:))
  Evren herkes yakında seni konuşacak baksana gün geçtikce artışlar var ziyaretlerde Allah tadını hiç bozmasın.
  Son olarak da yılın en sevdiğim mevsiminin en sevdiğim ayındayım ve bu ay hiç bitmese keşke EVREN….

 6. Aa hoşgelmiş minik Eylül:) Rabbim anneli babalı güzel günlerde büyümeyi nasip etsin inşallah:)
  Haklısın kısmetten öteye geçilmiyor .. Herkes yazılanı nasibindekini yaşıyor illaki..
  Senin için de Hayırlı olsun o zaman başlayan yeni dönemin:)
  Bir de fotoğraflar.. Oldukça hoş çalışmalar var.. Eline sağlık :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir