Yakınlardan Uzaklaşıyorum

Dün Mustafa geldi ama rüzgar gibi gelip geçti. Yıllar yıllar sonra ilk ama çok kısa bir görüşme gerçekleştirdik. Adam kendi işinin patronu ama en yakın arkadaşına yıllar sonra ayıracak 15 dakikayı bile zor buluyor. Hayatın telaşı işte…

20 Nisan’ın Mayıs’ın tatil olması yorgunluğumu aldı ama çok sıktı beni. Bugün kendimi okula attım; öğrencilerim yolda karşıladılar. İlk iki saat dersim olmadığı için biraz geç gelince hesaba çektiler beni. İki karanfilim ve tek gülüm oldu :) Doyamıyorum bu gençlere, nolacak böyle…

Melankolik havalardayım.. Yakınlardan uzaklaşıyorum adeta. Ama her zamankinden daha fazla okuluma gitme, öğrencilerimle vakit geçirme ihtiyacı hissediyorum. Sanırım 12 Haziran’ın sessizce yaklaşıyor olmasından kaynaklanıyor bu garip hüzün.

Neredeyse bir haftayı aşkın süredir hiçbir yoruma cevap yazamıyorum. Vaktim olmadığından değil, keyfim olmadığından. Bir süre daha böyle mecnun halim devam edecek gibi. Yorum yazan arkadaşlardan özür diliyorum :(

6 Comments

 1. Bahar geç vurdu hocam, nerelerde kaldınız?
  Melankoli sınıfı olarak gözümüz yollarda kaldı :))

 2. Yazın yaşanacak Ankara günlerini düşünürsen sanırım keyfin yerine gelir :)))
  çokk çalıştıracağım senii kikikikikiikikiki :)

 3. 12 Haziran yanılmıyorsam okulların kapanacağı tarih.Her son yeni bir başlangıç derler.Bütün yılın yorgunluğunun ardından biraz tatil kendine getirir insanı.
  Bu kadar da melankolik olma bak hava güzel mevsimlerden bahar küçük şeylerle mutlu ol ki melankolik havan üzerinden gitsin.
  Özür dilemişsin ya kabul oldu ama süre çok uzamasın:)))
  Senden yanıt almak keyifli bir şey :)))

 4. Yorumlara cevap yazamaman sorun değil de şimdiden strese mi girdin yoksa bahar mı çarptı? Keyfinin olmadığı da çok belli aslında. Tarihleri bile karıştırdın sanırım. 20 Nisan değil 20 Mayıs olmasın o ? :))

 5. Bak bu haller için ne diyor O ;

  Ve sen yine denendiğinde..

  Ve yine kalbin daraldığında..

  Ve yine bütün kapılar yüzüne kapandığında..

  Ve yine ne yapman gerektiğini bilmediğinde..

  Uzun uzun düşün, ve hatırla Yaradanını!

  Allah, kuluna kâfi değil mi?”

  Zümer 36

  ..O bu teselliyi karşılık beklemeden yapıyor ya hani bende yorumu karşılık beklemeden yazdım gülümse diye :)

  Akdenizden sevgiler

 6. Merhaba Evren’cim sanırım yanlış yazmışsın. 20 Mayıs yazacakken 20 Nisan yazmışsın. İnşallah bir an önce bu ruh durumundan kurtulursun, keyfin yerine gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir