Muhteşem 19 Mayıs

Resmi görevli olduğum hayatımın ilk 19 Mayıs Gençlik Bayramı‘nı unutamayacağım anılarla geride bıraktım.

Haftalarca süren çalışmalar, provalar, hazırlıklar vesaire derken bugün şaşırtıcı bir şekilde tıkır tıkır işleyen bir törene şahit olduk hepimiz. Bizim gençler aşka gelip, coşmuş; hafızalardan kolay kolay silinmeyecek bir bayram kutlamasına imza atmışlardı.

9. sınıflarla beraber hazırladığımız İstiklal Marşı’nın 10 Kıt’asının okunması ise ayrı bir heyecandı. 27 genç, İstiklal Marşı’nı farklı bir üslupla dile getirip sundular ve resmi törenlere adeta damgasını vurdular. Video görüntülerini ayarladığım an mutlaka burada paylaşacağım. Çünkü bu da benim hayatımda bir ilkti.

Resmi törenlerde sonra okul bahçemizde keşkek ve lokma ikramı vardı. Kardeşlerim Ziya, İbrahim ve Hüss de beni bu önemli günde yalnız bırakmadılar. Akşama kadar hep beraber kah güldük, kah oynadık :)

Okul baçesindeki eğlencede orkestra eşliğinde oynarken -tabiri yerindeyse- resmen dağıttım :) Uzun bir süreden sonra ilk defa bu kadar çok oynadım.

Benim açımdan günün en facia anlarından biri öğrencimle mikrofonun başına geçtiğim andı. Ferda Anıl Yarkı’nın Sonuna Kadar parçasını söylemeye çalışayım derken batırdım :) Müziği kestirip, prova yaparken alışageldiğimiz üzere söyleyince sanırım karzmayı biraz toparladım :)

Çuvalla yürüme, yumurta taşıma, elma yeme ve halat çekme yarışları düzenledik. Yumurta taşıdım, tam son anda yumurtayı düşürdüm :) Elma yeme oyununda da o elmayı nasıl ısırabildim hayret ettim. Ne kadar zormuş ipten sallanan elmayı ısırabilmek :) Halat çekme oyununda okulumuz öğretmenleriyle öğrenciler karşı karşıyaydık. Kim yendi: Tabi biz öğretmenler :)

Bugüne dair öyle çok detay, öyle güzel anılar var ki… 24 Kasım’dan sonra okulda yaşadığım en güzel gündü benim için. 400’den fazla fotoğrafı bilgisayarım kabul etmedi; Canon kitlendi, kafayı yedi :) Şimdi bu sorunu çözeceğim. Ve perşembe okul açsın, kuzularıma kavuşayım istiyorum… Gencim; Gençsen, Gençlik Bayramımız Kutlu Olsun :)

Muhteşem 19 Mayıs” için 6 yorum

 1. Şimdi anlıyorum bizim 19 Mayıslarımız neden böyle değildi? Demek ki hocamızın da genç olması gerekiyormuş. :) Ben öğretmen Evren’e hayran kaldım :)

 2. dolu dolu unutulmayacak bir 19 mayıs geçirmişsin .. ne güzel..
  Bu güzel bir hatıra olmuş senin için.. Eğlenmek sadece öğrencilere mahsus diye kim demiş hem :)
  ki zaten sen de yarı öğrencisin :)

 3. Okurken ben yoruldum :) Alışılagelmiş gösterilerden, her yıl birbirini tekrar eden programlardan öylesine sıkılmışım ki televizyondaki kutlamaları bile izlememiştim. Sizin program tam da GENÇLİK BAYRAMINA yakışır olmuş. Genç beyinler, genç yürekler gençliğinin bayramını, Atasının emanetini gençliğine yakışır şekilde kutlamış, olmak vardı o güzel ortamda…
  Videoları merakla bekliyorum.

 4. Anlattıklarına öyle imrendim ki… Yatılı okullarda bu coşku ne yazık ki pek olmuyor.Bizim öğrenciler için böyle günler daha çok eve gidip aile özlemini gidermek anlamına geliyor.

 5. Ne kadar güzel bir bayram geçirmişsiniz, senelerdir küçücük ilçede nedense okul bahçelerinde kutlanmayan resmi bayramlarımız var… Toplu halde giderdik eskiden stadyuma, küçücük alanda onca okul ve öğrenci, ayılanlar bayılanlar… İşkenceydi resmen… Şimdi ise sadece gösteri grubundaki öğrenciler katılıyor bayramlara, diğerleri ise evde… :) Öğretmenler de aynen, sadece beden eğitimi öğretmneleri ve bir kaç müzik öğretmeni görevli geri kalanlar ise evlerinde… Bir anlamı da kalmıyor bayramın, keşke sizin gibi kutlansa, şenlik, eğlence… Fotoğrafları merak ediyorum :) Bir deşarkının da videosunu eklersen biz de görmüş oluruz karizmayı dağıtışını :)))

 6. Oldukca yorucu bir o kadar da anlamlı bir gün daha geride kaldı.
  En çok da şarkı söylediğin pardon söyleyemediğin:)) o anı merak ettim.
  Şaka bir yana gençlerin gözlerindeki o ışığı görmek en duygulu anlardan biri olmalı.
  Ne mutlu ki bizi bugünlere getiren ailemize öğretmenlerimize emeklerimize ve NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!!

  “MİLLİ BENLİĞİNİ YİTİRMİŞ ULUSLAR BAŞKA MİLLETLERİN AVIDIR.”M.K.ATATÜRK

  Benliğimizi unutmamak bize çizilen yolda ileriye doğru aydınlık geleceğe yürümek dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir