Ziya, Vatani Görevini Tamamladı

15 Mayıs Cuma: Batuhan, “E-muhtıra” başlıklı yazısı ile e-vren günlüğü’nün yeni MisAfiR KaLeMi oldu. “Çok Çeşitliyiz” atölyesi vesilesiyle Bursa’da tanıştığımız -iyi ki de tanıştığımız- sevgili kardeşim Batuhan’ın makale tadındaki özenle yazılmış yazısı, bugüne kadar yazılmış en ağır MisAfiR KaLeM yazısıydı sanırım :)

Akşamüzeri, İncirliova’ya Harun‘un doğum gününü kutlamaya gittim. Ümran‘la gizlice işbirliği yaptık ama küçük bir organizasyon hatası bizim çok daha keyifli bir akşam geçirmemize vesile oldu :)

Hüss‘ün acil servise götürüldüğü haberini alır almaz Harun’la motora atlayıp soluğu acil serviste aldık. Hüss, çoktan eve getirilmişti. Okulda yediği dondurmadan mikrop kapmış.

16 Mayıs Cumartesi: Akşamüzerine kadar evden çıkmadım. Ziya‘nın son çarşı izniydi. İbrahim de ona sürpriz yapıp Kütahya’ya yanına gitmişti. Webcamda görüştük. Ertesi gün bu sefer Aydın’da görüşmek üzere vedalaştık.

Hüss’e balık almaya gittik. Artık küçük kavanozunda iki küçük japon balığı var.   Hüss, İsimlerini “dünya güzeli” ile “beyaz melek” koydu. Yalnız göbek adları da varmış: Türkiye ve Beyaz :)

Akşam, Eurovision 2009‘a kitlendim. Hadise‘nin performansına, ülkelerin verdiği oylara, ülkelerden aldığımız oylara, ve yarışmanın neticesine sinir oldum.

17 Mayıs Pazar: Ben, askerden tezkeremi alıp Aydın’a ayak basalı tam 1 yıl oldu. Akşam Ziya da tezkeresini alıp doğduğu topraklara kavuşacak.

Hakan‘la sözleştiğimiz üzere Nazilli‘ye gittik. Sümer Park’ta gezdik, bol bol fotoğraf çektik. Nazilli’nin içini ilk kez bu kadar çok gezmişimdir. Bu ilçeyi daha bir sevdim bugün.

Saat 19.30 gibi evdeydim. Gülkız Halam ve Veli abimler gelmiş. Sonra hemen otogara İbrahim’le Ziya’yı karşılamaya gittim. Nihayet otobüs göründü ve Ziya 156 gün sonra Aydın’a ayak bastı :)

Ziya, Vatani Görevini Tamamladı” için 6 yorum

 1. Gözünüz aydın Evren Kavuştunuz Ziya’nıza..
  Safiye Sultanın yüzü gülmüştür ..
  Harun’un da doğum günü kutlu olsun.. sevdoikleriyle birlikte nice mutlu huzurlu güzel yaşlara daha inşaallah..
  Fotoğraflara baktım.. hepsi de hoştu..mekan da güzelmiş..
  maymuncukla papağan ve kaplumbağa.. bunlarda çok hoşlar..Eline sağlık..

 2. Gözünüz aydın olsun. Eeee bu saatten sonra Safiye Sultan’a Allah kolaylıklar versin :)))(Yazdığımı anladın, anladığını anladım :))
  Hüss’e üzüldüm geçmişler olsun.
  Küçük Hanım balık istiyor, paşa civciv istiyor, öyle sıkıştırdılar ki bu hafta söz verdim, taşındıktan sonra ne kalabalık bir aile olacağız biz Allahım :))

 3. Hadi gözünüz aydın. Darısı diğer askerlerimizin başına… Eurovision ise her yıl olduğu gibiydi siyaset vardı işin içinde. Siyaset demişken Batuhan’ın yazısı da usta bir siyasal bilimcinin kaleminden çıkmış gibiydi. Tebrikler… Hüss’e de üzüldüm geçmiş olsun. Bu arada benim de iki küçük balığım var. onların adı ise “Leyla” ve “Mecnun” :))

 4. Harun´a nice mutlu yıllar diliyorum.
  Hüss geçmiş olsun dondurma yerken dikkat etmelisin:))eğer sen hasta olursan dünya güzeli ve beyaz meleğe kim bakacak:)))göbek adları da pek güzel olmuş :)

  Eurovision´a sinir olmayan var
  mı acaba performans dışında her şeyeoy verildi yarışmanın
  içeriği değişmeli.
  Şu Nazilli´yi bir ben sevemedim arkadaşlarımın her davetinde ben onları Aydın´a davet ediyorum.Ama onlar burayı sevmedikleri için gelmiyorlar orta yolu bulamadık:(
  VEEE SON OLARAK hoşgeldin Ziya gözünüz aydın bakın göz açıp kapayana kadar zaman geçti.Tabi bu zamanı Ziya´ya sormak lazım….

 5. Merhaba Evren,
  Öncelikle arkadasinin yani Harun´un dogum gününü kutlar ve sevdikleri ile mutlu gecirecegi bir ömür dilerim.
  Evinizdeki hasretligin sona ermesine sevindim,darisi diger askerlerimizin basina
  En son olarak da halanin ismini cok begendim “GÜlkiz” kimbilir belki de ilk kez duydugumdan olsa gerek
  Kendine cok iyi bak Evren
  Saglicakla kalman dilegiyle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir