Sendeki Bu Yüreği Hangi evren’e Sığdırayım?

Dilim Sen hayatımda çok azsın dedi; yanlış söyledi. Hayatımda senden çok az var diye Gönlüm düzeltti.

Ey Dost! Sen Tebriz’i olsan, ben Mevlana… Mesnevi’nin 7. cildini yazsam senin Aşkına!” diye yana yakılırken ben; kimbilir sen kaç adım ötelerdeydin? Senden bir adım önde ya da arkada olmak değil, seninle yan yana olabilmek mesele…

Ey Aşk Sultanı’nın Sevdası! Ben sendeki bu yüreği hangi evren’e sığdırayım?

Gel, ben seni 3. ciltte beklerim. Gel, beraber pişelim! Gel, Yedinci Mesnevi‘ye öyle erelim. 

facebook’evreni ] facebook sayfası ] twitter’evreni RSS abonelik

Sendeki Bu Yüreği Hangi evren’e Sığdırayım?” için 9 yorum

 1. “Merac’el-Bahreyn” Mevlana ile Şems’in karşılaştıkları o muhteşem nokta. Sen böyle gönlü güzel oldukça, kalemin seni Merac’el-Bahreyn’e her satırda biraz daha yaklaştırıyor. Tebrik ederim. Gerçekten, senden çok şey öğreniyorum. Bunun için sana teşekkür borçluyum.

 2. Yedinci Mesnevi ile beni sarstığın gün daha dün gibi aklımda. o muhteşem cümleyi bugün en az onun kadar etkileyici bir yazıyla yeniden harmanlaman ikinci bir deprem oldu gönlümde. kalemine kuvvet!

 3. hasretini bildim, kıymetini bilemediğim için. sen ‘dost dost’ derken anlamamışım. şimdi seni burdan seyrederken çok pişmanım

 4. abi eline yüregine saglıkta azcık daha okusan metafizik alemine girivecen gari benden soylemesi…esenliklerle

 5. şimdi Tebriz’i ve Mevlana’yı görünce yazmazsam olmaz :) Şu an hala okumakta olduğum kitap, Elif Şafak Aşk.. Elime alıp başlayana kadar böyle bir romanla karşılaşacağımı hiç düşünmemiştim..Kitap içinde kitap..Aşktan yine aşka açılan kapılar..
  Tebrizi Şems ve Mevlana’nın birbirlerini bulmadan önceki hayatlarını ve birbirleri için yana yakıla arayışta oldukları ve sonunda vuslata erdiklerindeki devam eden maceralarını kitapta kendi ağızlarından okumak ayrı bir zevk verdi..Onları daha yakından tanımak güzel.. Hayran kaldım. Şemsin kırk kuralıysa her duruma söylenmiş ders niteliğinde gerçekten çok güzel..
  Şemsin 40 kuralından birini paylaşayım.. hepsi birbirinden güzel..
  19.kuralda şöyle diyor “Başkalarından saygı ilgi ya da sevgi bekliyorsan, önce sırasıyla kendine borçlusun bunları. Kendini sevmeyen birinin sevilmesi mümkün değildir. Sen kendini sevdiğin halde dünya sana diken yolluyorsa , sevin. Yakında “gül” yollayacak demektir.”

 6. Tabii ki tahminler havada kanatlı ama, bu sefer ki şifre çok yönlü :)

 7. sana yakışır satırlar sana yakışan kelimelerle yine sen, yine sen, yine sen…:) sevgilerle muhabbetle…

 8. tamda şu günlerde mesnevi okumaya başlamışken ben, bu yazıyla karşılaşmak güzel bir tesadüf oldu…

  kalemine sağlık..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir