Blog Ödülleri 2009 Üzerine…

Dün gece 00.00 itibariyle BÖ! 2009 oylama süreci nihayet sona erdi.  Oyların tek tek değerlendirildiği şu birkaç gün süresince geçersiz oylar, ceza alıp oyları eksiltilecek ya da hile yaptığı tespit edildiği için diskalifiye edilecek bloglar belirlenecek ve 14 kategorinin ilk 3 ismi açıklanacak. Bu sebeple kesin bir sıralama yapmak mümkün değil. Ancak, dahil olduğum kişisel kategoride yer alan 400’den fazla blogun (resmi olmayan) oylarına bakabildiğim kadarıyla  e-vren günlüğü bu organizasyonu 6. sırada tamamladı.

Blog Ödülleri organizasyonuna şahsım adına özel bir anlam yükledim. Geçen yıl askerdeyken bir çarşı izninde internette rastgele gördüğüm Blog Ödülleri 2008′e katılamadığım için çok üzülmüş ve 1 yıl boyunca ! 2009 başvurularının alınmasını beklemiştim.  Blog Ödülleri 2009‘a başvurum kabul edilip oylamaya dahil olduğum 15 günlük süreç içerisinde heyecanımı hiç yitirmemekle beraber, zaman zaman üzüldüğüm, hayretler içerisinde kaldığım da oldu. Her şeye rağmen kendi özgür irademle dahil olduğum bu organizasyonun oylama sürecini tadını çıkara çıkara ve daha da önemlisi hakkını vere vere tamamladığımızı düşünüyorum. e-vren günlüğü’nün 4 yılı aşkın süredir yürüttüğü e-lektronik yaşam projesinde olduğu gibi Blog Ödülleri 2009‘un oylama süreci boyunca da benzeri görülmemiş bir tanıtıma, bir kampanyaya imza atmış olduk.

Son derece zahmetli oy kullanma sürecine rağmen oy kullanan e-vren günlüğü taraftarlarına sonuçların açıklanmasını beklemeden teşekkür etmeyi bir borç biliyorum. Üzerimdeki hakkınızı teşekkürle ifade etmem için dereceye girmeme gerek yok. Oy kullanan 200’e yakın kişiye; dahil olduğu gruplarda e-vren günlüğü için destek isteyen arkadaşlara; e-vren günlüğü’nün 35 MisAfiR KaLeMine; hazırladıkları videblog ve jingle’larla bu organizasyonda desteğini benden esirgemeyen Mineye, Salih‘e, Umar‘a ve Emin Buğra‘ya; bloglarından bana destek olan Kalemhane, Kayhan ve Umar‘a;  evren günlüğünü bu derece sahiplendikleri için yürekten teşekkür ediyorum.

Bugün-yarın açıklanacak resmi sonuçlarda çok önemsediğim -kişisel kategori-nin ilk 3 ismi arasında “gerçek blog tadında blogların yer almasını ümit ediyorum.

9 Comments

  1. Sen zaten kazanmışsın evren.Bu kadar okuyucun sana destek verip,kazanman için çaba harcıyorsa,bilki sen bu insanların yüreğinde ve kalbinde birincisin.Dualarımız seninle.Yüreğine,eline,emeğine sağlık.Başarıların daim olsun.

  2. Sanırım büyük ihtimalle netice dediğin gibi olacak ki bence 400 blog arasında oldukça iyi bir derece. Seneye daha iyi tanıtım yapıp 1. olucaz inşallah :)

  3. ” e-vren günlüğü bu organizasyonu” kısmından sonrasını tıklarken korkunç heyecanlandım evren. 6.sırada tamamladığını okumak bende hayal kırıklığı yarattı açık konuşmak gerekirse. diğer bloglardaki yazıları okuyunca şimdi anlıyorum blog ödüllerinin neden bu kadar eleştirildiğini!

  4. Birinci sen olmalisin :) Inan rüyamda bile gördüm olmazsan bile sen bizim birincimizsin ama yinede heyecanli bekleyis icersindeyim
    Iyiki varsin Evren hep de var ol :=)

  5. BÖ! 2009’un sonucunu heyecanla bekleyenlerdenim. Benim için 1. sensin ama bunun tescillenmesini de istiyorum:)))
    Videbloglar, jingle’lar ve sana destek veren arkadaşlarınla bu kampanya heyecan vericiydi..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir