Arkama Dönüp Bakıyorum da

Arkama dönüp bakıyorum da

ne çok ses kesilmiş,

ne çok görüntü kaybolmuş,

ne çok insan ölmüş / doğmuş / kaybolmuş,

ne çok giden / gelen / inadına kalan olmuş,

ne çok küslükler, barışmalar yaşanmış.

Arkama dönüp bakıyorum da göreceli bir ömürden ne çok yol geride kalmış, kendine yeni yollar eklemiş.

……

2009’un ilk haftalarında e-vren günlüğü’ne yakışmayan bir “hareketsizlik” oldu; ben de herkes gibi rahatsız oldum bu durumdan. 173 mesajın cevaplarını vermeden önce “ses” vermeyi daha uygun buldum. Ocak 2009’un ilk MisAfiR KaLeMinin sayfa hazırlıkları, “fotoğrafhikayeleri”nin bir düzen teşkil etmesi için çalışmalar ve yazılarda kullanılacak fotoğrafların “bıyıksız olanları” için arşiv taramaları vs derken e-vren günlüğü 2008 yıllığı da son şeklini almak üzere :) Biraz psikoloji, az matematik çokça edebiyatla dolu günlerim hiç olmadığı kadar “gazetelerin kitap ekleri” ile geçiyor. Yeni özelliklerini keşfederek heyecana kapıldığım Canon 450D ile fotoğrafa biraz daha fazla eğildim 2009’un ilk günleri.

Bir de unutmadan not etmekte fayda var: TTNET’in Evren’e yaptığı, e-vren günlüğü’ne yansıttığı problem ALEM FM’de takılıp kalınca ve bugün soruna kökten çözüm bulununca bunca sessizlik “inşallah” son sessizlik oldu.

Bir de tuhaflıklar var ki bütün bir hafta onları da düşünmekle meşgul oldum. Hem elindeki listede ismini hem bilgisayarının ekranında fotoğraflarını gördüğü insanın bir bahaneyle de olsa sesini duyma merakıyla amatörce uydurulmuş bir bahane” ile çalan telefonum; bir blogger için kriterlerimizde esneklik yapalım babında gelen elektronik posta… Bazen cumhurbaşkanı olasım geliyor, sık sık Uğur Dündar ama en çok da Blogger olarak kalmak istiyorum. Çünkü yaşasın Özgürlük :)

Bir önceki e-vren Yıllığı 2008 başlıklı yazımda ankara, aydın lisesi ve başak ölmez hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Arkama Dönüp Bakıyorum da” için 5 yorum

  1. Sizi keşfetmemle sessizliğinizin başlaması aynı zamanada denk gelince bahtsızlığıma yanar olmuştum.

  2. bu kadar uzun sessizlik olunca anlamıştım yine internetle sodrun yaşıyok kestiyer yine diye :)
    şimdi sırae o sessiz günleri telagi etmekte ki bomba gibi geliyor sanırım herşey..
    ve evet, yaşasın özgürlükk :)

  3. cevaplar bazen yağan yağmur gibidir… yağdığın için çok sağol… içimde kaderimin seninle kesişim noktasını arayan biri var… bu gerçekten bi tevafuk… sen gerçekten kaderimdesin.. ama neresindesin bilmiyorum…

  4. Gerçekten de özlüyoruz senin herkesin kullandığı kelimeleri kullanıp farklı cümlelerle -belki aynı cümlelerle- bize farklı şeyler hissettirmeni. “inşallah” bu son sessizlik olur :) Sitem ya da serzeniş olarak algılanmasın ama özlendi gerçekten :)

  5. Terapi gibisin…Tek kelimeyle bu gerçekten yazılarını okumak,okurken düşünmek,hissetmek arındırıyor,sakinleştiriyor beni…Bu bile yetiyor bazen sadece günün tüm yorgunluğunu bir anda mutluluğa döndürmeye.Eline,diline,gönlüne sağlık:)

Yorumlar kapatıldı.