Bayramın 4. Günü Asker Kınası

Bu seneki Kurban Bayramı geçen yıllara nazaran {zaten geçen yılkinde askerdeydim} daha çok ziyaret ve misafirle geçti. Bayram ziyaretlerine Ziya‘nın asker vedası ziyaretleri de eklenince dakika hesapları yapıldı, ziyaret listeleri karıştı. İşin belki de en zevkli kısmı buydu. Bunlar birer tatlı telaştı :) Kurban Bayramı 2008’i de bugün Hüss‘le bir bayram ziyaretinde çekildiğimiz yukarıdaki kareyle uğurlayayım istedim. e-vren günlüğü’ne 2009 Kurban Bayramı’nın notlarının da düşmesi temennisiyle günün son gelişmesine geçeyim:

Safiye Sultan ne abimin ne de benim askerliğimde asker kınası hevesini alamamıştı. Bugün küçük bir organizasyonla Ziya’nın avucuna asker kınası yakıldı. Öncesinde dualar edildi, sonra avucun ortasına madeni para koyulup Safiye Sultan’ın göz yaşlarıyla kınanın üzeri kapatıldı. Hala asker havasına giremediğini söyleyen kardeşim, Kütahya‘da Hava Kuvvetleri’nde yeteri kadar bu havayı soluyacak nasıl olsa :)

9 Comments

  1. evren hocam yazılarınızı çok merak ediyorum.fotoğraf çekiminize hayranın sevgilerle.

  2. Ziya için çok sevindim, hava kuv. görev alacağını bilmeden kütahya hava kuvvetlerine gidecek olan Aydınlı bir arkadaşıma söylemiştim ismini.

  3. Merhaba Evren.. Yine dolu dolu geçen bir bayram olmuş. Ne güzel!…Uzun zamandır yorum yapamıyordum ama yaşadıklarını yakından takip ediyorum :) Bu arada kardeşine de hayırlı tezkereler. Çakı gibi asker olmuştur eminim :)Sağlıcakla gider, sağlıcakla döner umarım…

  4. Selamlar, sizi kenan hocam’ın yazısı vasıtasıyla yeni tanıdım ama yaklaşık 2 saatten fazla zamandır bir çok yazınız, flicker ve picasadaki fotoğraflarınız arasında dolaşmaktan sanki aylardır okuyormuş gibi oldum. Her akıllı insan gibi kaçırdığım yazılarınıza vah tüh yapmak yerine bundan sonra kesintisiz takip edebilmek adına READER’deki takip edilesi değerdeki dostların yanına ekledim adresinizi :)

  5. ZİYA HAYIRLI YOLCULUKLAR VE HUZUR DOLU BİR ASKERLİK SÜRECİ DİLERİM,
    sevgiler kardeşim

  6. Allah kavuştursun sevgili Evren hayırlısıyla sağ salim gitsin gelsin kardeşin inşallah.

  7. ne güzel kınalar da yakılmış ya, maşallaaaaah.. Allah tez zamanda kavuştursun kınalı kuzunuzla;’))

  8. Ziya’ya hayırlı tezkereler. Umarım zaman su gibi akar ve çabucak kavuşursunuz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir