Yeni Bir Şeyler Şart

Askerden sonra epeydir durağan bir dönem geçirdim. Bendeki durağanlık dışarıdan pek algılanmasa da kendi iç dünyamda fazlaca gel-gitler yaşadım. Bunu çoğu zaman dost sohbetlerinde dillendirdim, yazılarıma taşıdım. Kimi zaman alışıla-gelmiş Evren’in aksine zayıf bir Evren sergiledim. Yaşanan hiçbir şeyin boşuna yaşanmadığına inanıyorum. Sanırım ben dümdüz otobanlarda gitmektense bol virajlı dağ yollarını seviyorum. 

Akşamüzerine doğru Fırat’la beraber fotoğraf makinelerimiz ellerimizde yine Aydın sokaklarındaydık. Cuma günü başlayan faranjit belirtileri had safhaya ulaşmıştı ama canım da acayip fotoğraf çekmek istiyordu. Hedef Cihanoğlu Külliyesi‘nde çekim yapmaktı lakin oraya vardığımızda artık güneş batmak üzereydi. Yol boyunca yıkık dökük binaların kapısı-penceresi epey vaktimizi aldı.

Biraz tarz değişikliği, biraz yeni bir imaj iyi giderdi. Yeni bir soluk yeni bir görünümle tamamlanınca daha bir üretkenleşiyor, daha bir özgüvene sahip oluyor sanki insanoğlu. Bunu genellemeye gerek var mı bilemiyorum. Ben aynada gördüğüm son 1 haftalık Evren’i de sevdim. Hem bana modellik yaptığı hem de bana yeni Evren fotoğrafları kazandırdığı için Fırat’a teşekkür ediyorum.

Fırat’la buluşmadan hemen önce Elvan‘la birlikte 78 yaşındaki Cafer Efe‘nin ziyaretindeydik. Elvan, hafta içinde “Efelerin Efesi” diyebileceğim Cafer amcayla bir söyleşi gerçekleştirecek ve ben de fotoğraflarını çekeceğim. Yaklaşık 2 saatlik ön görüşmenin sonunda haftaiçindeki buluşmayı dört gözle bekler oldum.

Yeni Bir Şeyler Şart” için 6 yorum

 1. yeni imajınla bu mesleğe çabuk adapte olmuşsun…
  bence öğretmenlik senin için biçilmiş kaftan…:)

 2. Evet yakışmış yeni imajın:)
  Faranjit!!! Hemen zencefilli şekerlerden edinmeni önereceğim. Benim de muzdarip olduğum bir sorun ve zencefil ya da en azından zencefilli şekerler işe yaramakta. Bir de çaya ara ver. Ses tellerine bu dönemde daha çok zarar veriyor. Hımm bir de su, ılık su falan iç:)) En kısa zamanda iyileşmen dileğiyle.

 3. böyle hayatın te içinden yazılar yani sırılsıklam gün(lük) yaşam kokusu almak dehşet bir şekilde beni sanki yazarla aynı zamanı yaşamışlık hislerine kaptıryor. yazarımız Evren hakikaten bu işi süper beceriyor. yazıların; hani o ilk tanıştığımız gün ki gibi, paçalarımızdan yağmur sularının damladığı gerçkliği kadar hayatın ta kendisinden kopup geliyor.

 4. Yakismis yeni imajin gerci bende gözlük takanlardanim ama nedense kendime oldum olasi yakistirmiyorum bu nedenle olsa gerek sadece ders calisirken yani gözlerimin cok yoruldugu anlarda kullanirim ama bende güzel durmuyor ya sende yada bir baskasinda durdugu gibi.
  Yazini okurken daha cok fotograf bekliyordum ama bugünlük payimiza bu kadar düstü galiba olsun gelecek günleder devami gelecektir eminim.(Cekim yaptigini söyleyince bende öyle düsündüm bir an)
  Kendine cok iyi bak Evrencim
  Sevgilerle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir