Okuldan İlk Fotoğraf

İlk 30 saatlik macera geride kaldı. Cuma’yı bütün sınıflarda ayrı ayrı değerlendirme alarak bitirdim. Tek tek bahçeye çıktık, daire olduk, çakışmadan sayı sayabilme oyununu oynadık ve geriye dönüşlerle 5 gün boyunca neler yapmışız, onları not ettik. Hayat, edebiyatın kendisiydive sınıfta konuşulan hiçbir şey boşuna değildi. Artık hepimiz birbirimize birer mesaj veriyoruz : )

Hayırlı olsun mesajı atan herkese çok teşekkür ediyorum. Şimdilik ücretli öğretmenlik yapıyorum ama seneye Allah kadrolusunu da nasip eder inşallah :) Aslında öğretmenlik mesleği arasında gel-gitler yaşayan ben için ücretli öğretmenlik, bu mesleğe gerçekten uygun olup olmadığımı anlamam konusunda iyi bir deneyim olacak.

Öğrencilerin hepsiyle bu kadar kısa sürede kaynaşacağımı, onları kendime ısındıracağımı tahmin etmiyordum açıkçası. Okuldaki dalgalanmanın sebebi zannediyorum benim, sahip olmak istediğim öğretmeni onlara yaşatıyor olmamda yatıyor. Bunu her sınıfta konuştuk ve bu konuda hemfikir olduk.

Cuma’nın sonunda yine İzmir‘deydim. Temel fotoğrafçılık eğitimlerinin ikinci gününde de son derece yararlı bilgi ve programlar edinmiş oldum. İzmir’e akşam karanlığında gidip akşam karanlığında oradan ayrılmak hoşuma gitmiyor gerçi ama İzmir yine de İzmir işte.

Geçtiğimiz haftaiçi internet yine kesik olduğu için bir aksama yaşandı. Öğretmenliğe başladı, çok meşgul olduğundan eskisi gibi yazamıyor diyenleriniz varsa, alakası yok :) Benim öncelikli işim blog yazarlığı. Sorun, TTNET‘te, bende değil :) Yorum bırakan ve mesaj atanlara geri dönüşlerde gecikme oldu, özür diliyorum. Şimdi hepsine tek tek yanıt vereceğim.

Okuldan İlk Fotoğraf” için 11 yorum

 1. ya super yakışmış ben hep derdım ya pek gıymeyınce sen sana takım elbıseyı kumas pantolonu yakıstıramıyosun dıye… abı vallaha bıyıkların da harıka olmus:) supersın ya vallaha tekrar tebrıkler:)
  bu arada ben den de yakısıklı olmussun;)sevgıler

  salih kardeşin
  İngilizce öğretmeni – KONYA

 2. Ne kadar güzel ne kadar da mutlu bir sınıf tablosu bu inşallah daim olur.Kadro konusunda da hakkınızda hayırlısı olsun.Öğretmenlik harika bir meslek yakışır size bence.

 3. ben de gecikmenin yoğunluktan kaynaklandığını sanıyordum içim rahatladı,gerçekten o resme çok yakışmışsın.. Allah kadrolusunu cümlemize nasip etsin inşallah, amiiiiin;’)

 4. Iste bu! Gercekten cok güzel bir fotograf.Ögrencilerinin hepsinin gözlerindeki parilti hele ki senin mutlulugun cok güzel bir sekilde yansimis bu fotograf karesine,aslinda ne mutlu onlara onlari anlayan,bu meslekte gercekten basarili olacak bir ögretmenleri var en önemlisi de düzgün Türkce´ye sahip bir Edebiyat ögretmenleri var,ben bunun aksine mahruz kalanlardan sadece biriydim bunu daha önceki sohbetlerimizde de belirtmistim zaten.
  Dogruyu söylemek gerekirse bende artik zaman bulamayacagini ve yazilarindan mahrum kalacagimizi düsünenlerdendim ama yazinda bu konuya aciklik getirmissin bu da beni mutlu etti.
  Senin öyle güzel bir yüregin var ki eminim daha iyi yerlerde görecegiz seni
  Sevgilerle Evrencim

 5. Hayırlı olsun Evren… İdealist bir öğretmen sözleşmeli de olsa asla unutulmaz… çok şanslı olduklarının farkındadır umarım öğrencilerin.

 6. Yüzündeki gülümseme… Harika.. Her iş gününün sonunda böyle gülümseyebilmen dileğiyle.. Ve seneye kadrolu olarak emeğinin karşılığını bir nebze daha fazla alabilmen dileğiyle.
  “benim, sahip olmak istediğim öğretmeni onlara yaşatıyor olmam“… işte bu. Gülümseyebilmenin de gülümsetebilmenin de sırrı..
  Hayırlı olsun sevgili meslektaşım. Yazılarından mahrum kalmamak dileğiyle..

 7. “benim, sahip olmak istediğim öğretmeni onlara yaşatıyor olmam“

  Evren’cim sen öğretmenliğin sihirli anahtarını daha ilk haftadan bulmuşsun.Sevgi ile aşılmayacak yol yoktur.İnşallah bu deneyimden sen de öğretmenlik adına sevindirici bir karar alırsın da yeni Evrenlere ışık olursun.Herşey gönlünce olsun Güzel İnsan.

 8. :) Hayırlı olsun değerli meslektaş ve arkadaşım. Ben de bir haftanın değerlendirmesini yazacaktım ki sen benden önce davranmışsın ya hu. :) Allah hiçbirimizin yüzünü kara çıkarmaz inşallah. Başarılı bir öğretmen olduğuna inanıyorum. Bir gün derslerinde seni dinlemek ümidiyle…

  Selamlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir