Dünyaya Başka Gözle Bakmak

“Başka gözle” mi, “başkasının gözüyle” mi?

“Zannetmek” ve “sanmak” arasındaki fark ya da benzerlik, “sanat” ve “zanaat” sözcükleri için de geçerli midir? {Efe’nin sorusu, 24 saat dumanlı}

Ekmeğini Taştan Çıkaranlar” başlığı çok havalıydı, fotoğrafsa ayrı bir havalı… Hasan‘ın tamamen uzmanlık kokan yazısı, {ev sahibi olarak ayrım yapmam doğru olmaz ama} birebir içinde yaşadığı bir “gerçeği” anlatması bakmınından çok kıymetli. Ben hem bilgilendim, hem keyiflendim hem de her MisAfiR KaLeM‘de olduğu gibi gururlandım yine :)

Isparta, Kütahya, İzmir vs derken misafirlerin biri geldi biri gitti. Düğünler, dernekler tek tek ajandadan silinmeye başlandı. Büyük hazırlık için nefesler Ağustos’a kadar tutulmaya başlandı. Acaba 25 kişinin kaçı Akdeniz’in yeşilinde bir araya gelecek, merak ediyorum. Ben bir şeye çok heves ettim mi genelde olmaz. Bugüne kadar bunu tecrübe ettim :) Tekrarından korkuyorum.

Buradan öncelikle İngiltere’ye, sonrasında da ABD ve Avusturya’ya selam ve sevgilerimi gönderiyorum :) Selamımı alan, okuyan ya da duyan varsa “ses” versin.

Ayrıca Hasan’ın yazısının eklenmesiyle artan “MisAfiR KaLeM nasıl olunur?” sorularına da kısaca değineyim: Teklif çoğunlukla benden geliyor. Ve bu teklifi sunarken artık kişinin üniversite öğrencisi ya da mezunu olmasına dikkat ediyorum. Dikkat ediyorum derken, bunu prensip edindim. İyi bir Türkçe zaten mecbur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir