Yenisayfa.com Bunu Hep Yapıyor!

Bugün yaşadığım elektronik alış veriş rezaletini burdan paylaşmasam olmazdı. Çünkü muhataplar alışageldikleri üzere hiçbir tepki epostasına ya da telefona yanıt vermiyorlar! Benim gibi kitaplarını online kitap sitelerinden alanlar veya yenisayfa.com‘dan alış veriş yapmayı düşünenler varsa bu yazı tam onlar için! Çünkü yenisayfa.com, internet üzerinden kitap satışı yapmayı beceremiyor!

10 Ekim 2006 tarihinde yani bundan 8 gün önce yenisayfa.com’dan 3 yazara ait ikişer kitap sipariş ettim. 47.45 YTL tutan 6 kitabın ücretine kargo masrafı 4.03 YTL’yi de ekleyince toplam tutar 51.48 YTL oldu. Siparisi onayladığımda yazan uyarıda siparişlerin en geç 3 gün içinde hazırlanıp kargoya teslim edileceği yazıyordu. Buraya kadar her şey normal.

Siparişimi takip edebildiğim bölümü her kontrol edişimde “hazırlanıyor” uyarısıyla karşılaşıyordum. Üstelik verdikleri 3 günlük süre geçmişti bile. Bugün aniden kargo geldi. Ben 6 kitap beklerken içinden 1 tane kitap çıktı. Hemen yenisayfa.com’u aradım. Alış verişimden dolayı şikayetim olduğunu belirttim. “Bağlıyoruz” denildi ama her defasında hattan düşürüldüm. Belli ki uğraşmak istemiyorlardı.

Oysa yenisayfa.com siparişimi onaylar onaylamaz 6 kitabın ücreti 51.48 YTL’Yi kredi kartı hesabımdan çekme konusunda çok hızlı davrandı. Elime ulaşan kitap kargo ücretiyle birlikte 13.78 YTL tutarında. İnternet bankacılığından kredi kartı güncel harcamalarımı kontrol ettiğimde yenisayfa.com’un bana iade etmesi gereken ücret, hesabımdan düşülmemişti. Yani ben 6 kitap parası ödemiş bulunuyorum. Telefonlarıma cevap verilmiyor, epostalarım yanıtlanmıyor. İşin bir diğer komik tarafı da “siparişlerim” bölümünde kitaplar hala “kargoya verilmedi” gözüküyor!

Yenisayfa.com’un bu ilk rezaleti değil. Aylar önce bir alış verişimde yine böyle sorun yaşamış, bunu telefondaki görevliye bildirdiğimde görevli bayanın verdiği yanıt yenisayfa.com’un içler acısı durumunu çok da güzel ortaya koymuştu: “Beyefendi bunları insan hazırlıyor, ne diye hemen şikayet ediyorsunuz!”

Siz de benzer bir sorunla karşılaştıysanız ve bu konuda duyarlı iseniz bu yazıyı kendi düşüncelerinizi de ekleyerek yenisayfa.com’un satisdestek@yenisayfa.com adresine gönderin. Kendilerinden herhangi bir tepki gelirse bunu yine bu sayfalardan paylaşacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir