TERCİH[LER] DÖNEMİ

ÖSS sonuçları açıklandı, milyonlarca üniversite adayını tercih telaşı sardı. Onun öncesinde OKS sonuç ve tercihlerini de unutmamak gerek. İsrail‘in Lübnan‘ı ezip geçmesi karşısında Türkiye’nin Kuzey Irak’a çıkartma yapıp yapmama tercihi… Hepsinden de önemlisi Deniz AKKAYA‘nın reytingleri alt üst eden Top Model Yarışması’ndaki tercihleri!

***

ÖSS sonuçlarında beni en çok şaşırtan Milli Eğitim Bakanı Hüseyin ÇELİK‘in oğlu Enis‘in 185 barajını geçemediğine yönelik haberler oldu. Enis, yurt dışında okumayı düşündüğünü dile getirmiş. Zaten eskiden beri milletvekilleri, parti başkanları ya da devlet bakanlarının çocukları neden ÖSS’ye giriyorlar diye şaşırırdım. Para varken, özel üniversitede okusalar da, zaten sınırlı sayıda olan devlet üniversitelerinin kontejyanlarına dar gelirli ailelerin çocukları yerleşse olmaz mı? Yok, illa ortalamaya etki edecekler, yüzdelik dilimleri oynatacaklar :)

***

Türk halkı Deniz AKKAYA‘nın Star Tv‘deki Top Model yarışmasına kitlenmiş, Akkaya ve jüri üyelerinin manken adayları için yorumlarına kulak kesilmişken hemen çok yakınındaki bir devletin yerle bir olmasına konsantre olamadı henüz. İsrail, Lübnan’ı kan gölüne çevirirken bunu haklı bulan ABD, Türkiye‘nin PKK için Kuzey Irak‘a girme planını sert dille eleştiriyor. Ve çok ilginçtir bütün bunlar yaşanırken bu ülkede Coco Cola, Türkiye’deki kârını 1.8 Milyar Dolara çıkarabiliyor. Aydın‘da Haziran’da açılışı gerçekleştirilen Tesco Kipa‘nın ilk gününde 4 Trilyon‘luk alış veriş gerçekleştiriliyor da patronları şaşkınlığa uğruyor. Biz hâlâ Deniz AKKAYA seyrediyor, Hülya AVŞAR- Kaya ilişkisini tartışıyor, Coco Cola içiyor, McTurca yiyor, Kipa‘dan çıkmıyoruz.

Bir önceki Fatma Erdem: Blog sayesinde aslında yazabildiğimi keşfettim başlıklı yazımda Fatma Canbulat Erdem ve YouTube canlı yayın hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir