e-günlük

EFELER DİYARI’NDA REKLAMLAR

[Fotoğraf: İzmir Universiade]

Kuşların Doğum Gününde Olacağım” kitabıyla uzun bir aradan sonra yeniden buluştum İlhan BERK‘le. “Ad her şeydir. Sil beni.” diyor. Nasıl bir şeydir dokunduğunu şiir kılabilme becerisi..

Baş başa kalmak istedim kendimle. Oturup çay içeceğim, kitabımı okuyacağım dediğim an her ay çılgınlar gibi aradığım Kitap-lık dergisinin yeni sayısıyla karşılaştım. Doğru ya, Temmuz ayına girmiştik. Dikkatimden kaçmadı, son sayıda Temmuz-Ağustos yazıyordu. Yazın rehaveti dergi çalışanlarını zorladı ki dergiyi iki aylık çıkarmaya karar verdiler sanırım. Kitap-lık‘ın son sayısında hayal kırıklığına uğradım. İçerik baştan savma hazırlanmış. Oradan buradan şiirleri toplayıp yeni sayıyı şiir antolojisine çevirmişler adeta. Editöriyal kadro yıllık izin kullanıyor sanırım. 

REKLAMLARDA OYNAMAYA KARAR VERDİM.

Eurovision’daki Sibel TÜZÜN fiyaskosundan sonra seneye Türkiye’yi Eurovision’da temsil etme işine soyunmuştum hatırlarsanız :) Malum, beni ciddiye alan çıkmadığı gibi hiç bir sanatçı da bestesini filan göndermedi bana :) Şaka bir tarafa Efe Rakı‘nın yazılı basında boy boy yayınladığı dejenere olmuş Efe içerikli reklamları şöyle bir sarstı geçti bizi. Aradım taradım ama internette facia reklam fotoğraflarına ulaşamadım. Efe Rakı‘nın resmi internet sayfasına girdiğinizde yine bir saçmalık: “Efeler Diyarına Hoş Geldiniz!” sloganı. Şimdi de şu reklam işine soyunmaya karar verdim. Kendimi her şeyin en iyisini bilen zannettiğim için değil, bu ülkede her işi keskin alakalı kişiler yaptığı için :) Aydınlıyız, efeyiz, en azından biliriz bir rakı reklamında nasıl oynanacağını (!)

Bir önceki Fatma Erdem: Blog sayesinde aslında yazabildiğimi keşfettim başlıklı yazımda Fatma Canbulat Erdem ve YouTube canlı yayın hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Bu yazılarım da hoşunuza gidebilir

Yorum yapılmamış

Bir yorum yazın