Proje atölye çalışması

Adnan Menderes Üniversitesi Toplum Gönüllüleri Genel Koordinatörlüğünü bıraktığım Haziran 2005’ten bu yana ilk defa dün yeni dönem gönüllülerle birlikteydim. Harika bir projeleri vardı ama bu proje için eğitim almaya da ihtiyaçları… “Sakın geri döndüğüm zannedilmesin” deyip onlarla “Kitap Okuyoruz!” adlı projelerini nasıl oluşturup gerçekleştirecekleri yönünde bir atölye çalışması yaptık. 10 Mart günü 100 üniversiteli gönüllü gencin merkez kampusun  meydanında yere oturup 1 saat boyunca kitap okuyacağı ve “kitap okumayanlara” tepkilerini sessiz bir şekilde gösterecekleri projenin beyin takımı 9 gönüllü arkadaşla 3 saatlik bir çalışma gerçekleştirdik. Bir ütopya olan proje, kanlı canlı bir gerçeğe dönüştü. Aynı proje Nisan ayında Türkiye’nin pek çok ilinin şehir merkezinde aynı anda binlerce kişinin katılımıyla gerçekleştirilecek. 

Bir Fotoğraf, Üç Yorum Projesine gösterilen ilgi ve yapılan yorumlardan dolayı hem çok şaşkın hem de çok mutluyum. Farklı bir proje olduğuna inandığım için bu kadar ısrarlı olmuştum ki, ziyaretçilerin çoğunun benimle hemfikir olmasına gerçekten çok sevindim. Ama ortaya muhteşem bir iş koyan ben değildim elbet. Bu anlamda FeriştahHalil veSinan Cem‘e bir kere daha gönülden teşekkür ediyorum.

Ahmet Hakan! Uzun süredir beklediğin Köşe Yazarlığı macerama bugün başlamış bulunuyorum. Keyfini kaçırdım biliyorum ama bunu paylaşmam da gerekiyordu. Şimdi sana hak veriyorum ( diyemeyeceğim ) ama internette e-günlük tutmak meğer ne kadar rahatmış. Süreli bir yayına -ki aynı fortmatta yazı yazmanı istedikleri halde- gecen gündüzün birbirine karışıyor, uykuların kaçıyor. Neyse ki, bugün yazımı Aydın Life editörüne teslim ettim. Yazıyı gayet beğendiklerini söylediler. Dergi yayımlansın, burada da yazıyı sizlerle paylaşmayı düşünüyorum. [ Ah Ahmetcim, ben lafa daldım seni unuttum tamamen. Kusura bakma artık :) ]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir