Sinekli Bakkal’ın Sinekleri

Ziyaret edilmemek, daha doğrusu her gün kalabalık ziyaretçi kâfilelerini ağırlamamak ne kadar da güzelmiş. Günde 50 – 60 ziyaretçiye alışkınken bu sayı birden 200‘leri geçince ruhum daralmıştı. İnsan âdeta yüzlerce kameranın kendisine dönük olduğunu hissedip yazacağını yazamıyor. Şimdi ne güzel ortalık duruldu; biz bize kaldık :)

Halide EdipSinekli Bakkal romanını yazarken gün gelir edebiyat öğrencileri bu romanı tahlil eder diye hiç mi düşünmedi acaba? 30‘e yakın şahıs kadrosunu sinevizyona nasıl aktaracağım, bunun derdindeyim :) Bol miktarda oyuncu adayları aranıyor ey ahâli. Özellikle  sinek taklidi yapabilecekler tercihimdir. [Dikkat: Sinekli Bakkal’da tek bir sineğin ne adı geçer ne de varlığından bahsedilir!]

Ben anlıyorum, mesaj atmaya gerek yok: YAŞ-LANDIM! Bizim evin köşesinde Subay Lojmanları vardır. Çocukluğumda lojmanın önünde nöbet tutan asker abilerle sohbet ederdik. Son zamanlarda dikkatimden kaçmadı. Orada nöbet tutanlar, bir zamanlar iri yarı kocaman asker abilerdi. Şimdi hepsi kardeşim yaşında. Bense hâlâ öğrenciyim. Zaman ne kadar da hızlı geçiyor değil mi? :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir