Hüss, aşkı Özge ve çilekli dondurma

HÜSS, AŞIK OLURSA…. :)

4 Yaşına basmak üzere olan, civciv mi civciv, cıvıl cıvıl konuşan, laf yetiştirmekte zorlandığınız bir yeğeniniz var ve üstelik AŞIK ! Üstüne üstlük  sevdiği kız alt komşunuz ve yaşça yeğeninizden epey bir büyük. (Hem de oldukça büyük) Bu durumda ne yapılabilir.

Eğer ki böyle bir yeğene sahipseniz ve doğal olarak da bir amca, dayı, hala ya da teyzeyseniz öncelikle elinizi cebinize atmanız gerekecek. Sakın karşınıza alıp konuşmayı denemeyin. Öyle güzel şeyler anlatır ki, eski sevgilinizi arayabilir ya da yeni bir aşk peşinde koşabilirsiniz. Siz en iyisi bugün bizim yaptığımız gibi yapın:

Bizim minik EFEMİZ, alt katımızda oturan ve özel bir kolejde anaokulu öğretmenliği yapan -muhtemelen 28 yaşını aşmış- Özge adlı komşumuza aşık olmuş. Hüss, yaşına başına bakmadan gün boyu Özge de Özge ağlayıp durdu. Tatilleri fırsat bilip, gidip kızın evine oturmak hatta oturup hiç kalkmamak istedi. Biz buna halk ağzında “çöreklenmek” diyoruz :) Bu durum, Özge bizim apartmana taşındı taşınalı böyle. Hüss’ü zapt etmek mümkün değil. Sabah “Beni Özge’ye götürün” diye gözünü açıyor; akşam “Ben Özge’yi özledim” diye yumuyor. Gel de sabret; sıkıysa baş-göz et :)

Bugün mahalleyi ayağa kaldırdı minik civciv. Aldım karşıma: “Söyle, bu sevdadan vazgeçmen için sana ne almamı istersin?” dedim. İşte bu noktadan sonra  kredi kartı limitiniz, vadesiz hesabınızda biriken burslarınız, ailenin parasal desteği, sizin huzurlu bir gün geçirmenizde önemli etkenler oluyor. Çünkü HÜSS, bu fırsatı kaçırmıyor ve sıralıyor ne varsa: McDonald’s, çilekli dondurma, patates kızartması, salıncak, kaydırak vs. vs.

Yedik içtik, bit gibi şiştik Hüss’le. Özge’den hiç söz açılmadı. Her şeyi bir kaç saatliğine unuttu. Gittiğimiz yerde verilen meyve kartlarıyla oynadık, yarışma yaptık. Oyuncaklara bindirdik civcivi ve yorgun argın evin yolunu tuttuk :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir