Ne dersiniz, başlayalım mı?

yunusevren_evrentepe

Ben yeni mekanıma taşınmak üzereyim. Çok heyecanlıyım çünkü herkes burada. Yorumların chat odasına dönüşmesi tartışılıyor. LES’ten sonra ikinci büyük sınavım: Kabiliyet Vizesi. Bir kaç eposta “Misafir Kalemler neden değişti?” diye soruyor; “blogunda yanıtla” diyorlar :)

***

Yeni bir sayfaya taşınmayı planlıyorum. WEB uzantı adresim değişmeyecek de, sanırım bir hosting satın alacağım. Şimdiler de çok yoğun olduğu için kendisine bir şey söylemiyorum ama e-vren günlüğü’nün yeni tasarımını PİŞİRİCİ’nin profesyonel ellerine bırakmak istiyorum. (Okuduysan öğrenmiş oldun)

***

2006 yılı programım sayfanın en altında da gördüğünüz gibi belli oldu. 3 değerli arkadaşımın elektronik günlüğümde yazacak olmalarının ve iki değerli insanla elektronik söyleşi yapacak olmamın heyecanını yaşıyorum. Bakalım ortaya ne gibi ürünler çıkartacağız el birliği ile.

***

Messenger adresimi yayımlamaya başladığımın ilk gününden itibaren soru epostaları almaya başladım. Öyle ki, 3-5 kişi sözleşmiş gibi bana “neden Misafir Kalem olacakları değiştirdin?” diye sormuşlar. Değişen tek bir isim var o da bir bayan arkadaştı. Kendisi derslerinin yoğunluğunu bahane ederek (!) Şubat ayında yaz(a)mayacağını iletti. Onun dışında Çağlar ve Bilal Emrah ile e-söyleşi yeni alınmış bir karar. Harun’un misafir kalem’liği de öyle… Yazmak isteyen varsa buyurur yazar, blogum herkese açık.

***

LES’ten kaç puan aldığım hala muamma olarak kalmaya devam ederken “Ben Kabiliyetsiz miyim?” başlıklı yazımda bahsettiğim gibi kabiliyetsiz olduğumun iddia edildiği Yeni Türk Edebiyatının 2. vizesine odaklanmış durumdayım. 29 Aralık Perşembe günü gireceğim bu sınavdan kaç aldığımı ve buna bağlı olarak LES’ten de kaç puan aldığımı bu sayfalarda paylaşacağım.

***

Gelelim başlık konumuza. Komünite‘de e-günlüklerin yorumlara açık olup olmaması tartışılıyor. Blog sayfasının sahibinin yorumlara yine yorum kısmından cevap yazmasının ne kadar doğru olup olmadığı masaya yatırılıyor. Ben de şimdiye kadar yorumlara hiç buradan cevap vermedim. Ya epostayla teşekkürümü ilettim ya da yorum sahibinin bloguna cevap bıraktım. Baktım ki madem şeffaflık diyorsunuz, blog sahibinin yaşadığını, yorumlarınızı okuduğunu anlamak istiyorsunuz… Madem öyle, bundan böyle bütün yorumların altına cevabımı yazıyorum. Ne dersiniz; başlayalım mı :)

Bu yazı, ilk blogcu.com’da yayımlandıktan sonra buraya taşındı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir