Göster Şiirini Konuştur Şairliğini

Cuma günü gerçekleştirmeyi planladığımız Göster Şiirini Konuştur Şairliğiniözel şiir dinletimize nihayet saatler kaldı. Haftalarca hazırlandık, günlerce çalıştık, saatlerce bilgisayarın başında öğrencilerin sunum videolarını hazırladım. Ve artık, geriye sadece yarın akşam 19 öğrencimin sırayla sahneye çıkıp şiirlerini okumları kaldı.

19 öğrencim, kendi beğenip seçtikleri 12 şiir okuyacaklar. Programın başında Bilal Oğlan türküsünü, sonunda da Berkant’ın Bir Şarkısın Sen parçasını seslendirecekler.  Öğrencilerin şiirlerini okumadan önceki anonsları için Ankara Radyovizyon’dan sevgili Nur Şentürk ve Konya Radyo Gençlik’ten Şevket Uzun stüdyoya girdiler. Bu anonslarla beraber sahnedeki yerini alacak öğrencilere şiirlerini okurken aşk, yalnızlık, gurbet, yağmur temalı yüzlerce fotoğrafla desteklenmiş sinevizyon gösterileri eşlik edecek.

Şiir dinletisinin içinde ben de ilkin şurada yazdığım ve sonra burada Nur’la seslendirdiğimiz Tek Satırlık Nefes başlıklı yazımın aşağıdaki videosuyla yer alacağım:

Beni son derece heyecanlandıran şiir dinletisinin sonunda heyecanımı daha da arttıran bir ilke imza atacağız. Başta Aşk Bir İnkılaptır olmak üzere aşk konulu birkaç yazımdan alıntılarla oluşturduğum bir metin eşliğinde kardeşim İbrahim, sema edecek. Hayatımızın bu ilk tecrübesinden hemen önce gösterilecek video sunumunun ilk kısmını da aşağıda paylaşıyorum:

Göster Şiirini Konuştur Şairliğini” için 6 yorum

  1. sizin gibi bir öğretmenimiz olduğu için grur duyuyoruz.kardeşiniz süperdi anneniz ibrahim abiyi en çok sevmekte hakklı bizce sizi ve efenizi tebrik ederiz en çok efenizi tebrik ediyoruz

  2. tüylerim ürpererek izledim her iki videoyuda.. hatta defalarca baştan izledim.. öğretmenlik demek,
    ”evren” i kaplamak, evren’e ışık yaymak demektir.. siz bunu başarabilmişsiniz.. ne mutlu gençlerinize, öğrencilerinize…

    size ve 11-a sınıfına başarılar diliyorum.. orada bulunmak isterdim..

  3. helal olsun diyorum, yan gelip yatan öğretmenciklere ibret olsun diyorum, böyle öğretmenleri “ücretli” diye ayıran MEB’e söyleyecek şey bulamıyorum…

  4. Evren´in gençleri büyük bir coşkuyla heyecanla ve başarıyla herkesi kendilerine hayran bırakacaktır bundan hiç kuşkum yok.
    Evren´e ve gençlerine ve bu organizasyonda emeği olan herkese bol şans diliyorum…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir