Öğretmenler Günü Hediyesi Ne Alınır?

Pek çok kişi için öğretmenlik bir sınıfa girip, bilinen şeyleri anlatıp durmaktan ibarettir ve en kolay mesleklerden biridir. Ancak bunu bir de öğretmenlere sormak lazım! En az 20 öğrenciyle birden vakit geçirmek, hepsinin sorusuna yanıt bulmaya çalışmak, hepsinin ama hepsinin eksiksiz bir şekilde öğrenebilmesi için çaba sarf etmek muhtemelen oldukça zor bir iştir. Her ne kadar uzaktan duyana davulun sesi hoş gelse de durumun çok da kolay olmadığını tahmin edebiliyoruz. Öğretmenlerimize teşekkür edecek vaktimiz çok olmuyor belki ama öğretmenler günü yaklaşırken onlara uygun, şık bir öğretmenler günü hediyesi onlara teşekkürümüzü samimi bir şekilde dile getirmemizi sağlayacaktır. Ne de olsa bu mesleğin tek günü bugün! Eh, bizler için, çocuklarımız için bu kadar çaba sarf eden öğretmenlerimiz de bir hediyeyi hak ediyorlar elbette.

Öğretmene hediye almak deyince aklınıza sadece kalem, kitap almak gelmesin. Elbette şık bir kalem, sevdiği tarzda bir kitap da hediye edebilirsiniz ancak başka seçeneklerinizin de var olduğunu bilin. Ona öğretmen masasına kullanabileceği şık bir biblo da alabilirsiniz, bir anahtarlık da. Aslında önemli olan düşünmeniz. Çünkü bu dünyada alınan hediyeden çok alan kişinin duygularına yoğunlaşan mesleklerden biridir öğretmenlik. Ancak bütçemizin elverdiği şekilde öğretmenler günü hediyeleri bakmamıza engel olmamalı öğretmenlerimizin bu düşünceleri.

O halde siz de hala öğrenci olmasanız bile o çok sevdiğiniz öğretmeni bu öğretmenler gününde sevindirin. Sadece size öğretmenlik yapan öğretmenler değil sadece, çevrenizde öğretmen olan, okullarda ter döken öğretmenleri de unutmayın. Bir öğretmen mesleğini yapmasa dahi ‘öğretmen’ olduğunu ve bir an önce öğrencilerine kavuşmak istediğini sakın unutmayın. Öğretmenler günü yaklaşırken şimdiden hediye seçeneklerinize göz atın ve bu günün öğretmenler için çok ama çok özel olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

Bir önceki Objektifimden Gezi Parkı Eylemleri başlıklı yazımda gezi olayları fotoğraflar, gezi parkı ve gezi parkı eylemleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Öğretmenler Günü Hediyesi Ne Alınır?” için bir yorum

  1. Çok güzel bir palaşım bizi aydınlatığınız için teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir