Annelerin En Büyük Yardımcısı Emzik Modelleri

Bekler anne karnında ağızlarında emzik ile durur ve bu şekilde gelişimlerini tamamlarlar. Yeni doğan bebekler sebepsiz ve sürekli ağlıyorsa bu anne karnını aradığını ifade eder. Yani yeni doğan bebekler yeni dünyalarına yabancılaşır bunun için bebeğe dışarıda da anne karnındaki ortamı mümkün olduğunca sunmak gerekir. Bunlardan bir tanesi emziktir. Emzik seçimin de ise yaşına veya bebeğin kaç aylın olduğuna dikkat edilmelidir. Bebeğin ağzına büyük veya küçük gelmemesi gerekir. Bebek emzik emdiğinde çoğu zaman aniden uykuya dalar buda anneler için büyük bir yardımdır.

Ek Gıdalarla Geçişlerde Kullanılan Biberon Kalitesinin Önemi

Ek gıdalara geçen bebeklerde en çok dikkat edilmesi gereken nokta mamanın, sütün ve kesinlikle kullanılan biberonun kalitesidir. Biberon seçiminde anneler çok sert plastik ya da cam biberon tercih etmelidir. Biberonu temizlerken de kesinlikle bulaşık makinesi kullanılmamalı ve elde yüksek ısıda yıkanmalıdır. Eğer mümkünse günde bir kez mutlaka bebek biberonları kaynatılmalıdır. Yıkarken bulaşık deterjanı yerine arap sabunu kullanımı daha sağlıklı olacaktır.

Bebeklerde Burun Tıkanıklığı

Bebeklerde en çok şikayet edilen konu burun tıkanıklığıdır. Burun tıkanıklığı yaşayan bebekler uykularında oldukça rahatsız olurlar iyi uyuyamayan bebeklerin gelişimi olumsuz yönde etkilenir. Bunun için bebeğin burnu burun aspiratörü ile açılmalı ve temizlenmelidir. Bu gibi ve buna benzer tüm ürünler için https://www.annedukkan.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir