Open English’i Tanıyalım

open_english

“Yok artık burada da mı bu adam?” diyebilirsiniz; şaka gibi ama internette girdiğim her sitede karşıma çıkan bu arkadaşı bu defa ben kendi blogumda misafir ediyorum. Mevzu ciddi; bu denli çok karşıma çıkıyordu madem derdi neymiş anlamak istedim.

İnternet üzerinden yabancı dil öğrenmek yeni bir şey değil aslında. Zaten çoğumuzun yıllardır İngilizce öğrenmek gibi çabası var. Özellikle benim. Hayatta başaramadığım şeyler listesi yayımlamıştım bir ara, o listede İngilizce öğrenememek ilk sıralarda yer alıyor. Peki ne oldu da online İngilizce kursu reklamları böyle yeniden alevlendi? Fitili ilk kimin ateşlediğini ve o ateşi kimin körüklediğini bilmiyorum lakin yaklaşan bir ALES var ve akademik kariyerin yolları Türkiye’de maalesef ki İngilizce dil sınavından yeterli puanı almaktan geçiyor.

Open English de 7 gün 24 saat internet üzerinden İngilizce eğitimleri sunan bir platform. İngilizce öğrenmek isteyen öğrencilerin ana dili İngilizce olan öğretmenlere rahatlıkla erişimini sağlayan bir sistemleri var. Her yarım saatte başlayan canlı dersler sırasında öğrenciler eğitmenlerle canlı olarak konuşabiliyor ve anında dönüt alabiliyor. Sınıf derslerine de katılmak ve orada da soru sormak mümkün.

İngilizce herkese farklı sebeplerle lazım. Kimi kursa gitmeyi kimi de internet üzerinden İngilizce öğrenmeyi tercih ediyor. Açıkçası benim için bir kursa yazılıp yolda vakit kaybetmek ve sınıf ortamında onlarca kişiyle İngilizce öğrenmek sıkıcı geliyor. Üstelik internete göre bir kursa gitmek daha masraflı. İstediğiniz her yerden istediğiniz zaman yabancı dil öğrenebilmek, bunu geliştirmek büyük bir kolaylık. Bu sebeple online İngilizce eğitimlerini değerlendirmenizde fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir