e-günlük

Ama Ama Ama’sya ;)

Egeli biri olarak 25 Mart Cuma günü ilk kez bir Karadeniz şehrine adım attım. Amasya‘ya hayran olmuş bir şekilde doğduğum topraklara döndüm.

e-vren günlüğü’nün Amasya yolculuğunu facebook üzerinden takip edenler orada gezip görülecek 20’ye yakın öneride bulundu. Çok vaktimiz ve pek enerjimiz yoktu ancak gezebildiğim kadarıyla Amasya yaşanılası bir şehir.

30 saati bulan bir yolculuk sonunda çok yorgunum. 200’den fazla fotoğraf çekmişim.  Amasya’ya dair daha derli toplu bir yazı için biraz zamana ihtiyacım var ;) Şimdi uyuyacak olmanın ve uyanınca da baharın ilk pikniğini yapacak olmanın heyecanı içerisindeyim.

evrengunlugu.net;

 2010-2011 dönemindeki yayın süresince Acil İhtiyaç Projesi Vakfı‘nı, AİP Vakfı’nın proje ve çalışmalarını gönüllü olarak desteklemektedir.

Bir önceki Servet-i Fünun Cesaret(sizliğ)i başlıklı yazımda divan edebiyatı, fenlerin zenginliği ve fransız ihtilali hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Bu yazılarım da hoşunuza gidebilir

1 Yorum

  • Yanıtla Zaaf 27 Mart 2011 at 08:12

    O zaman kesin şöyle bol fotoğraflı bir Amasya yazısıyla bizi de gezdirmek istersiniz, ee bizde 30 saati cebimizde olan bu geziye müteşekkür oluruz.

  • Bir yorum yazın