Koçarlı’ya İkinci Selam

Dün, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı resmi törenini Dalama meydanında gerçekleştirdik, öğrencilerimin Gençlik Bayramı’nı kutladım ve bir sonuca daha vardım: Bu tür organizasyonlarda en stresli gün resmi tören günü olsa da en yorucu kısım haftalarca süren hazırlık çalışmaları, provalarmış. Her şey göz açıp kapayıncaya kadar geçiyor ;) Gençlik Bayramımızla igili bir iki fotoğrafı elime geçtiklerinde e-vren günlüğü’ne not düşeceğim.

Bayramın yorgunluğu ve ruhumdaki farklı tesiri günün geri kalanında başka bir şeyle meşgul olmamı gerektiriyordu ;) Yine Ümran babanın daveti ve ulaşım sponsorluğunda Koçarlı sokaklarında ve Koçarlı’nın dağ köylerindeydim.

ilk kez 12 Ekim 2008 tarihinde gidip gördüğüm {şurada} Koçarlı’ya ve köylerine duyduğum hayranlık dün iyice arttı. İzmir’deki Kızlarağası Hanı ve Kuşadası’ndaki Balıkçı Kahvesi’yle gönül bağım ilginç bir şekilde Koçarlı’nın Çulhalar Köyü’ndeki muhteşem manzaralı köy kahvesiyle de kurulmaya başladı.

Çok fazla keşfedilmemiş bu Koçarlı ve Aydın ovası manzaralı seyirlik köy kahvesi sahipleri tarafından 1960’lardan beri işletiliyormuş. Aslında sabah kahvaltısı veya akşamüzeri taze çay eşliğinde Aydın ovalarının seyri için harika bir yer Çulhalar köyünün bu kahvesi. Köylere dolmuş çok nadir çıkıyor ama Koçarlı’daki taksiler gidiş geliş 20 TL karşılığında bu eşsiz manzarayla buluşulmasını sağlayabiliyor. Kulağa pahalı geliyor, pazarlık yapılsa indirim yapılır herhalde ;)

Koçarlı’nın tepesinde Adnan Menderes Orman Kenti adıyla muhteşem bir mesire alanı yapıldığını da dün ilk kez gördüm. Yol boyu uçurum kenarı sayılacak seyirlik teraslar yapılmış ve en tepede de bir gazino hazırlanıyor. Helikopter pistinin de olduğu bu yer nasıl keşfedilmiş, bunu kim akıl etmiş tebrik etmek gerek doğrusu. Açıkçası böyle bir yerde düğün yapmak harika bir fikir olabilirdi ancak yeni yapılan yollar buranın en büyük eksiği. En tepeye çıkarken de tepeden inerken de yüreğimiz ağzımızdaydı ;) Koçarlı’nın ilgili birimleri Adnan Menderes Orman Kenti’nin Gazinosuna çıkan yolu daha güvenilir hale getirmeyi de projelerinin arasına eklemişlerdir umarım.   

evrengunlugu.net, 5. yılında sosyal sorumluluk gereği Türkiye Omurilik Felçlileri Derneğinin kampanya ve projelerini destekleme kararı almıştır. Ziyaretçilerini de TOFD’a destek olmaya davet etmektedir. TOFD’a ulaşın; gönüllü olun; 3430‘a boş bir sms atarak Akülü Tekerlekli Sandalye Kampanyasına 5 TL’lik bağışta bulunun.

Koçarlı’ya İkinci Selam” için 3 yorum

  1. hergün merakla açıorum sayfanızı ama yoksunuz.Cidden merak ettim senelerdir keyifle okuduğum evren bu kadar ayrı kalamazdı günlüğünden.İnşaallah herşey yolundadır ve açtığımda yeni bir yazı okuruz sayfanızdan.selam ile…

  2. Güzel kareler yakalamissin hep böyle güzel günler gecirmen dilegiyle
    Bu arada bende sana verdigim gibi senin icin gittim resimlerini cektim ama senin gibi güzel kareler yakaladim mi bilemem
    Sadece senin sayende bende güzel bir gün gecirdim ve orda uzun yillar yasamis bircok insanla konustum bir ara paylasirim bunlari seninle resimleri nasil istersen öyle göndereyim sana
    Sevgilerimle:)

  3. Güzel bir anlatım koçarlımıza vermiş olduğunuz değer için tşk ederim….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir