Göster Şiirini Konuştur Şairliğini 2010

“Göster Şiirini; Konuştur Şairliğini”, ileri zaman projelerimden biri. Fikir, geçen yıl ortaya çıkmış ilkini de hemen birkaç ay sonra 2009 Haziran‘ında gerçekleştirmiştik. {Burada} {Şurada}

.
Göster Şiirini Konuştur Şairliğini 2010da yer alacak yeni isimlerin seçimine de dün başladım.  Şiir dinletisinin ikincisinde sahneye çıkmak isteyen bütün öğrencilerimin şiir okuma performanslarını dinledikten sonra seçilenleri kendilerine açıklarken herkese küçük de bir sürprizim olacak :) İlk grup dün çok heyecanlıydı, ben onlardan daha heyecanlı…

Pembe dizilerin; seri cinayet haberlerinin; güzellik, yemek, dövüş merkezli yetenek yarışmalarının arasında zihnen boğulan gençlere şiirin inceliğini, sevgisini ve derinliğini hissettirebilmenin önemli olduğunu düşünüyorum. İstiklal Marşı’nın on kıt’asını ezbere bilmeden, Ata’nın Gençliğe Hitabesinin manasını kavrayamadan liseden mezun olanların sayısı azımsanmayacak derecede. Öğrencilerin lise sıralarından ayrılırken hafızalarında en azından iki şiir olmasını ümit ediyorum.

evrengunlugu.net, 5. yılında sosyal sorumluluk gereği Türkiye Omurilik Felçlileri Derneğinin kampanya ve projelerini destekleme kararı almıştır. Ziyaretçilerini de TOFD’a destek olmaya davet etmektedir.TOFD’aulaşın; gönüllü olun; 3430‘a boş bir sms atarak “Akülü Tekerlekli Sandalye Kampanyası”na 5 TL’lik bağışta bulunun.

One Comment

  1. Okullarda sosyal etkinlikler hep ikinci sıraya atılır, yarış atı gibi olan öğrenciler için zaman kaybı olarak görülür,resim,müzik,beden eğitimi gibi dersler yerine,matematik ve diğer sayısal dersler işlenir.
    Bilmezler ki,sosyal yönü gelişmiş öğrenciler daha başarılı ve donanımlı olurlar.Sıkıntılardan arınmış,özgüveni yerinde bireyler yetiştirmenin yolu,ilgisi olan şeylerde kendilerini geliştirmelerine izin vermektir.Okul hayatıma dönüp baktığımda elimde kalan bu tür faaliyetlerde geçirdiğim eğlenceli zamanlar:)
    Öğrencilerin gerçekten çok şanslı Evren,onlara ve işine olan bağlılığın da takdire şayan…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir