e-günlük

Kendinden Bahseder misin Biraz?

Bir ziyaretçim, facebook’ta anlık mesajlaşma kısmından bana kendinden biraz bahseder misin? diye sorduğunda bir an duraksadım. Oysa az önce seni uzun süredir takip ediyorum diye yazmıştı. evrengunlugu.net haricinde ziyaretçilerle {sosyal hayatta, facebook ya da messenger’da} karşılaştığımızda onlara kendimden bahsetmeyi gerçekten hiç düşünmemiştim. O arkadaşa cevap veremedim; çünkü önce bunu sorgulamam gerekiyordu: Sahi, bir blog yazarının hayatının [de]şifresi takip edilirken, insan o kişiyi sanal bir varlık gibi mi algılıyordu? Takip ettiklerinden yetinmeyip, daha gerçek bir yaşantının bilgilerini mi merak ediyordu? Belki de takip ediyorşeklinde yanlış ifade ediyorduk; doğrusu yazılanları sürekli okumak olmalıydı. Kim bilir… 

Bir önceki Edebiyata Dair, Y.K. Beyatlı başlıklı yazımda edebiyata dair, kitap ve yahya kemal beyatlı hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Bu yazılarım da hoşunuza gidebilir

1 Yorum

  • Yanıtla Zaaf 01 Nisan 2011 at 12:29

    Benim bir blogum olsa , birisi bana gelip ”seni uzun süreden beri takip ediyorum” sonrada ”biraz kendinden bahset”dese,bak peşin peşin söylüyeyim, ben ona çok pis konuşurum :D Sonra da direk silerim, engellerim yani bir sosyal ağda bir insana en kötü neler yapılabiliyorsa onların hepiisiinii yaparım.Ayrıca o cümleden nefret ederim, insan kendinden nasıl bahseder ya:s zaten 7/24 kendiyle, azıcık başkasıyla olmak başkasından bahsetmek derdinde.Heralde kendini yeni tanıyan birine tutup kötü yönlerini anlatacak değil? Kendi olmayan birini anlatacak işte, niye(?) çünkü insanın en objektif olamadığı kişi kendisidir. Ben hiç birine ”bana biraz kendinden bahseder misin ”demedim , ben de bir tuhaflık mı var :s Allah ömür verirse herkesi tanıyorsun işte, çokta matah bişeymiş gibi.
    Evet evet ben kötü biriyim.

  • Bir yorum yazın