Evren’in En Muhteşem Efesi’nin 1.liği

90’lı yıllar ailemiz için çalkantılı bir dönemdi. Ölümler, sıkıntılar, umutsuzluklar, dar boğazlar vesaire derken ailecek bizi heyecanlandıran tek şey belki de İbrahim‘in halkoyunlarındaki başarısıydı. Başta Safiye Sultan olmak üzere, henüz minik bir ilkokul öğrencisi olan İbrahim’in en büyük avuntusuydu halk oyunları ve katıldığı yarışmalar. Her zaman solo olmanın hayalini kuran ama ilköğretim hayatı boyunca kendisine bu imkan bir türlü verilmeyen Efe’miz; üniversitenin halk oyunları ekibi bünyesinde yeteneğine yetenek kattı. Ve yarışmalar, etkinlikler, gösterilerde kendisini seyredenleri her seferinde mest ederken gün geldi; 24 Ocak Cumartesi günü Halk Oyunları İl Yarışmasında, en başarılı otantik ekibi gözler önüne serdi. Üstelik bu defa yarışma ekibinden bir Efe değil; o Efeleri yetiştiren bir eğitmendi.

Evren’in En Muhteşem Efe’si dilime pelesenk olduğunda O, çoktan Aydın’ın en tanınan ve beğenilen Efesi olmuştu bile. Bu sıfat, 2000 yılında adına yazdığım şiirin başlığı olmadı sadece; Onu gören, seyreden herkesin gönlünden geçirdiği bir söylem oldu. Yıllar öncesinin kapalı spor salonu meydanlarında yarışma için ter döken bu muhteşem yürek, bugün yerini yepyeni yeteneklere bıraktı. Birkaç saat önce farklı kategorilerde kazandığı 1.lik ve 2.lik ile 28 Şubat’ta Kütahya‘daki Halk Oyunları Bölge Yarışması’nda Aydın’ı temsil etme hakkını da kazanırken, gönlünden bütün bu yazılanlar geçti mi bilinmez elbet. Ziya‘nın askerliği vesilesiyle tanıştığımız Kütahya’ya İbrahim’in yolunun üçüncü kez düşeceğini bilemezdik ama emin olduğumuz bir şey var ki disiplini, ciddiyeti ve profesyonelliğiyle yetiştirdiği ekibin orada da yeri göğü inleteceği. Bugün Safiye Sultan’ı bir kere daha gurulandırdığın, Hüss’ü mest ettiğin ve üstlendiğin işi hakkıyla teslim ettiğin için teşekkürler Benim Muhteşem Efe’m!

Evren’in En Muhteşem Efesi’nin 1.liği” için 7 yorum

  1. Aşkla ve azimle yapılan her iş er ya da geç zirvedeki yerini alıyor.tebrikler efe:)

  2. Tebrikler öncesinde, ve sonrasında Evren Abiciğim acilen bu fotoğrafı ya kaldırmalısın ya da değiştirmelisin, gözlerim yerinden çıkacak gibi oldu :S feciii, ay bakamıyorum :)

  3. Halk oyunlarında geçen 14 yılımı öyle güzel ifade etmişsin ki yazıyı okurken 14 yıl öncesine tekrar geri döndüm.
    Bu zaman zarfı içerisinde ailem olarak bana verdiğiniz destek ve her zaman yanımda olmanız bence başarımın en büyük sebebidir.24 Ocak günü o salonda neler hissettiklerimi gerçekten güzel ifade etmişsin.Beni bu güne hazırlayan canım ailemle gurur duyuyorum.sizleri çok değil kocaman seviyorum ve başarımı size armağan ediyorum.

  4. yazılarınızı ve sayfanızdaki yazıları gözden geçirme zamanım oldu.zaman içinde daha farklı ve kendini geliştiren bir çalışma göremedim daha çok bir öncesinin tekrarı yada kalıpları aynı olan farklı çalışmaların dışına çıkmayan bir çalışmaya dönüşmüş…ama bir dönem için aynısını söyleyemem daha çok toplumsal konulardaki yorumların oldu bir zaman dilimini içeren çalışmalarınız ümit verici görünüyordu ama son 1 yıllık çalışmalarınızda bu yok dönem olarak söylemek gerekirse askerlik öncesi ve sonrası çalışmalarınız çok değişmiş, sanırım askerlik sizden çok şeyleri götürmüş …çalışmalarınız günlüğe dönüşmüş kısacası…

  5. Umarım hakettiği başarıyı yakalar “Evren’in En Muhteşem Efe’si”. :))) İbrahim’i kutlarım.

  6. Yılların emeği ve birikimi başarılı bir sonuca ulaşmış.Umarım bölge yarışmasında da biirnciliğe ulaşır.İbrahimi tebrik eder başarılarının devamını dilerim.

  7. Kardeşime tebriklerimi iletir, sevgi ve hasretle gözlerinden öperim;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir