İlk Öğretmenlik Deneyimi

Cuma gününü saymazsam dün (pazartesi) okuldaki ilk günümdü. “İlk öğrencilerimle” bir araya geldim. Sınıfta ne konuşacağımı, kendimden nasıl bahsedeceğimi bir an bilemedim. Tıkanıp kaldım. Evren, sen bu işin adamısın, üniversite günlerindeki faaliyetlerini unuttun mu?deyip toparladım kendimi. 10., 11. ve 12. sınıflarla iki gündür beraberiz. 9. sınıflarla henüz Perşembe günü tanışacağım. Aynı zamanda onların rehber öğretmeniyim. Küçük bir kasabada tek katlı derli toplu bir lisedeyim. Az öğretmeni az öğrencili bu kutu gibi okuldaki 3. günümün sonunda içimde tarifi mümkün olmayan bir huzur var. Ben onları çok sevdim, bunu da kendilerine söyledim. Bu hafta tanışma ve birbirimize alışma haftası.

Dün akşam İzmir‘de İZAFOD‘ın temel fotoğraf eğitimlerinin ilk dersi vardı. Okuldan eve gelip biraz uyudum, dinlendim ve soluğu İzmir’de eğitimin verileceği yerde aldım. Çok istekli ve heyecanlıydım; öyle ki 1. eğitimin sonunda eve dönerken iyi ki ertlemeyip katılmaya karar verdim bu eğitime dedim. Elimdeki profesyonel fotoğraf mekinesine daha fazla hakim olmak, onu bütün özellikleriyle ve ayrıca fotoğraf bilgisine sahip olarak kullanmak istiyorum. 2 hafta sürecek bu eğitim için 3 defa daha İzmir’de gidip geleceğim.

İlk öğrencilerime ve İzmir’deki eğitime dair fotoğrafları büyük bir zevkle önümüzdeki günlerde e-vren günlüğü’nde paylaşmak için sabırsızlanıyorum : )

İlk Öğretmenlik Deneyimi” için 18 yorum

 1. Şimdi evrencim sen o balı ağzına çalan biri olarak yaşadığın tarif edilemeyen güzel duyguları eminim bir daha unutamayacaksın ,unutturmayacaksın. Öğretmenden beklenen şeyin bir stand-up’cı edasiyla ders anlatması,öğrenciyi ara sıra kahkaya boğması onlara özgüven, yaratıcılık, üretkenlik aşılaması gerektiğine inanan biri olarak , bu işin de üstesinden geleceğine eminin.
  Söylenenlerin aksine bu işin günümüzde kutsal olduğuna inanmasam da.

 2. Hayırlı olsun Evren,ben de 2. ayımı doldurdum öğetmenlikte.Başta yapamayakmışım gibi bi duygu vardı içimde fakat tatlı bi hastalık gibi(hastalığın tatlısı olur mu bilmem ama:) yapıştı sanırım yakama:)

 3. Aaaaaaaaaaa evren sen öğretmenliğe mi başladın!?? Şaşırttın beni doğrusu.

  Gerçi bende değiştiriyorum yönümü zamanla başka branşa geçme düşünceleri içerisindeyim.

  Kısmet her şey.

  Hayırlı olsun Evren :)

 4. Fotoğraflarını heyecanla bir o kadar da merakla bekliyoruz dayıcım:)

  İyi dersler EvrenÖğretmen :)

 5. mrh. evren hocam.
  öncellikle seni tebrik ederim. senin öğrencilerin çok şanslı olacak senin gibi değerli ve duyarlı bir öğretmenleri olacağı için. kendine çok iyi bak. sevgilerimle

 6. kutsallığına inandıgım bir meslekte değer verdiğim bir isminde yer alıyor olmasından dolayı bendeki mutluluğun yüzüme yansıdıgı bir gül tebessümü ile hayırlı olsun =)

 7. tebrik ederim evren
  inşallah düşünmesini,eleştirmesini,konuşmasını,okumasını bilen nesiller yetiştirirsin..

 8. Aradım ama ulaşamadım sana Evren Hocam. öğretmenlik böyle yoğun bir iş demekki :) sevgili meslektaşım hayırlı uğurlu olsun dilemek istemiştim sadece.dilerim herşey gönlünce olur. kendine iyi bak…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir