Bunlar Gözüme Görünmesin!

Öğrencisini döven öğretmeni kınıyorum! Fiziksel şiddet uygulamadığı halde derste argo konuşan, öğrencisinin her türlü durumuyla arkadaşlarının önünde alay eden, ders aralarında Avon katalogları arasında kaybolan, dersten hemen sonra kahvehanelere koşan öğretmenlerden de nefret ediyorum!

Hastasına zavallı bir mahlukmuş gibi davranan, yüzüne bile bakmayan, tatlı dili unutup emir cümleleriyle konuşan, Doğu’ya çıkan tayinini TUS’a hazırlanma bahanesiyle reddeden, evini ilaç firmalarının hediyeleriyle düzen doktorları kınıyorum! Tıp fakültesini kazanmak, sonrasında doktor olmak için bin takla atan, Hipokrat yemininde söylediklerini unutan, hemen sonrasında da kendini bir halt zanneden doktorlardan nefret ediyorum!

Sigortasız, cep harçlığı karşılığı, etüd öğretmeni adıyla, gencecik öğretmen adaylarını “bu sene seni bir deneyelim, seneye belki stajını başlatırız” bahanesiyle köle gibi kullanan dershaneleri kınıyorum! Öğrenci başına milyarlarca kurs ücreti aldığı halde, öğretmenine komik paralar sunan, öğretmen değil işçi çalıştıran, amacı eğitim değil ticaret olan dershanelerden nefret ediyorum!

Adım attığım her yerde bunlar var. Aslında dahası da var. Bunlar benim gözüme görünmesinler, karşıma çıkmasınlar. Başka ülkeye, başka ülkeye!

Bunlar Gözüme Görünmesin!” için 4 yorum

  1. Hayat çıkar ve menfaat üzerine kurulu böyle olduğu sürece,istediğiniz kadar formasyon eğitimi verin.Nafile görev aşkı,sorumluluk ve fedakarlık olmadığı sürece,malesef.

  2. daha dün arkadaşlarla tartışmıştık bu konuyu ve sorunun türkiyede formasyonun eksik oluşuna bağladık. bizce tüm meslek gruplarına formasyon eğitimi verilmeli karşımızdaki insanı ölçüp değerlendirebilmek için. ne de olsa etrafımızda çocuklardan nefret eden çocuk doktorları, öğretmenlikten nefret eden öğretmenler var ne yazık ki.

  3. aslında herşeyin özünde insanlıkvar evren abi.
    Dürüstlük var.İnsan bunlardan aciz oldumu işte senin dediğin niteliklere sahip varlıklar ortaya çıkıyor

  4. mrh.evren bey, yazı ve yorumlarınız çok güzel.özellikle insancıl projeleriniz ve faaliyetleriniz ilgimizi çekti. Bizde bu tür faaliyet ve çalışmalarda bulunmaktayız,yaşamakta olduğumuz bölge itibariyle bizlere katkınız olacağını düşünerek, beraber güzel projeler üretebiliriz. bizler çalışan memurlar ve Kızılay Derneği şubesi olarak iletişiminizi bekliyoruz,devamlı yazılarınızı takip eden siirtli dostlarınız olarak bu güzel çalışmalarınızda başarılar diler, sevgilerimizi gönderiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir