Akülü Araç Bağışı

26 Eylül:

Müjdeli haber {burada}

17 Eylül:

Duyarlı internet kullanıcıları bu sese kulak verdi, kimisi bursundan kimisi kıt kanaat geçindiği maaşından belli bir miktarı “çorbada benim de tuzum olsun” diyerek kampanyamıza bağışladı. Halen devam eden bağışlarda son 4 gün. 21 Eylül’de toplam bağış miktarını, isminin açıklanmasını rica edenlerin dışında yardımda bulunanların isim listesini burada paylaşacağım. 

Bir akülü araç alabilecek miktarda para toplandıysa (ki öyle ümit ediyorum) sevgili Kalemhane ve İstanbul’daki diğer blog yazarı arkadaşlar aracı alacaklar. Sonrasında teslimat sırasında çekecekleri fotoğrafları da yine buradan ve destek veren diğer bloglardan yayınlayacağız.

11 Eylül:

TTNET ile yaşadığım sorun sebebiyle bir blog yazarı için en sevimsiz şeyi yapıyorum 2 gündür: İnternet kafeye gidiyorum :) Bu yüzden geri bildirimlerde gecikmeler oluyor, özür diliyorum. Kalemhane‘nin öncülük ettiği Akülü Araç Kampanyası için destek mesajı gönderen ve yorum bırakanlara çok teşekkür ediyorum.

Ankara’dan sevgili Nur Şentürk, 9 Eylül günü program yaptığı Radyovizyon’da bu kampanya hakkında bilgilendirmede bulundu. Kendisine teşekkür ediyorum. 

Belki gizli kalmak isteyebilirler diye bağış yapan arkadaşlara buradan ismen teşekkür etmeyi uygun görmedim. Ama süre dolduktan sonra 20 Eylül günü maddi ve manevi destek veren herkesi harf sırasına göre burada yazmak isterim.

Son bir detay: PTT kanalıyla Kalemhane adına bağış yapacak olanlar ad ve soyadlarını bana ya da kendisine epostayla bildirirlerse çok sevinirim. Çünkü ad ve soyad bilgisi verilmediği için para çekilemiyor. Bu da ciddi bir sorun. Her türlü detayı benden ya da {buradan}

—–

Burası bir blog. Hem de kişisel bir blog. Bir blog, yazılarıyla insanların duygu dünyalarını etkileyebildiği gibi hayatlarını da değiştirebilir (mi?)

Bu sorunun yanıtını hep beraber vereceğiz. Nasıl mı?

Kendisiyle geçen yıllarda e-söyleşi gerçekleştirdiğim sevgili blog yazarı arkadaşım “Kalemhane“nin blog aracılığıyla gerçekleştirmek istediği bir kampanya var. Herhangi bir vakıf ya da derneği aracı yapmadan doğrudan “biz bize” bir dayanışmayla ihtiyaç sahibi bir engelliye akülü araç almak için kolları sıvadık. Çok yakından tanıdığım “Kalemhane” bu girişimini bir epostayla ve blogundaki bir yazıyla bizimle paylaşmış, o günden bu güne bütün gelişmeleri birebir takip etmiştim. Kendisi bir devlet memuru olduğu için yıllardır açık kimliğini saklayarak blog yazarlığı yapıyor. Aynı zamanda o da engelli bir vatandaşımız. Belki de bu özelliğinin kendisine verdiği duyarlılıkla böyle bir girişimde bulundu ve 3 günde 329 ytl toplamayı başardı.

Oysa daha fazlasına ihtiyaç var. Blogların sadece laga luga yapmadığını, dedidoku aracı olmadığını ve ziyaretçilerin de sırf eğlenmek için blog takip etmediğini kanıtlamanın vaktidir. Sevgili Kalemhane‘nin başta bireysel sonrasında bir blog hareketine dönüşen bu yardım çağrısına ben de sizleri davet etmek istiyorum. Ben, pazartesi günü bireysel yardımımı söz konusu hesaba yapacağım. Onun öncesinde blog yazarı olarak üzerime düşen görevi de yerine getirmek istedim.

Bu konudaki görüşünüzü gerek yorum, gerek özel mesajla benimle ve Kalemhane ile paylaşırsanız çok mutlu olacağım. 20 Eylül’de sona erecek olan bu girişimin takibini yapmak ve neticesini yine bu sayfalardan paylaşmak boynumun borcudur.

Kalemhane iletişim: kalemhane@gmail.com

Destek Veren Blog Yazarları:
Beyazgelinciik
Amozonik
Bibiş 
İsmai Emre

Hesap Numarası Bilgilerine Buradan Ulaşabilirsiniz

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.