McDonald’s, Hizmette Sınır Yok Der misin?

Neden “New Zealand”a “Yeni Zelanda” deriz de “New York”a “Yeni York” demeyiz acaba…

Yaşamın Kıyısında‘yı seyrettik bugün. Filmin dili Türkçe demişler, yalan! Tamamı Almanca neredeyse. Konusu da, diyalogları da, müziği de çok kötüydü. Sıkıntıdan patladım. Altın Portakal‘da neden tek bir ödüle layık görüldüğü anlaşılıyor. Anlamadığım, Almanya’da nasıl ödül aldığı.

Yapı Kredi Bankası’nın “Hizmette Sınır Yok” sloganı son reklamlarının ana sloganı. İyi de ben 444’lü numarayı arayıp işlem yaptırmak istiyorum, illa ki şubeye davet ediyorlar. Telefon bankacılığı şifresi alsam? Şubeye gelmeniz gerekiyor Evren Bey. İnternetten şu işlemi yapamıyorum? Şubeye buyrun. Canım çay çekti. Şubede ikram edelim. KPSS’den bu yaz kaç edebiyatçı atarlar? Gelin şubede birlikte karar verelim? Başka bir arzum yok. Güzel, en yakın şubemizden size yeni arzular bulalım.

Neden bütün kargo şirketleri paketi kapımıza kadar getirir de bir tek MNG‘nin elemanları bizi 4 kat aşağı kadar indirir? Hatta biraz geç inince bir de afra tafra yaparlar… Cık cık cık

McDonald’s Aydın şubesindeki şef bayan geçen akşam kaba kaba bağırıyordu. Ben bakınca o da bana dik dik baktı. McDonald’s, elemanlarına müşterilerle uzun göz teması kurma eğitimleri mi veriyor anlamadım. İçeride müşteriler varken altındaki elemana “hadi leeen” tarzında seslenmek şef olmanın bir gereği midir sorarım size :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir