Uzun Uzadıya…

Sabah kahvaltısında sürpriz bir telefon: “Paşam evdeysen yarım saat sonra biz geliyoruz çayınızı içmeye.” Evde bir panik havası. Yeni evli çiftimiz el öpmeye geliyor. Benim bir anda tavan yapan enerjim… Harun ve eşinin utangaç tavırları… Bir Salı günü için çok güzel bir başlangıçtı.

2005 blog yazılarımı yedekliyorum günlerdir. İki yıl önce ne çok yazım hatası yapıyormuşum. Onları düzeltmekten, yedekleme yapmaya vakit kalmıyor.

Anket sonuçlarını değerlendirmeye almayı da ihmal etmedim: Anketlere katılanların %54’ü “e-vren günlüğü’nün eskiden beri ziyaretçisiyim”, %43’ü ise “tesadüfen keşfettim” demiş. Katılımcıların %50’si Bloggerlığı meslek olarak kabul etmiyor ama ileride meslek sayılabileceğini düşünüyor. VideoBlog yayınlamamı isteyenlerin oranı %79. Katılımcıların %68’i e-vren günlüğü’nün kişisel bir blog olduğunu düşünüyor. e-vren günlüğü ziyaretçilerinin %63.4’ü 16-25 yaş arası gençlerden oluşuyor.

Kafama takılan sorular var uzun süredir. Bugün bazılarına cevap bulabildim, bazıları cevapsız kaldı. Annemle konuştuk, “Tamam” dedi. Bir gitmem gerek… Gidip unutmam gerek… Devam ediyorum kendimi toparlamaya, eşyalarımı toplamaya…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir