ÖĞRETMENİMİ ARIYORUM

İlkokul öğretmenim Aynur DURMAZ‘ı arıyorum… 1991 yılında bizi mezun edip Antalya’ya tayini çıkmıştı. Eşi savcıydı, ama bir türlü adını hatırlayamıyorum. Anıl isminde sapsarı bir oğlu vardı, 1984 doğumlu. Kardeşim Ziya ile aynı sınıftaydı.

İlkokul öğretmenime ulaşabilmek için denemediğim yol kalmadı. Bugün tekrar ilkokuluma gittim. Dosyalar taranırsa en azından eşinin adını öğrenir, telefon numarasına da bu yolla ualaşabilirdik ama dosyalar arşive kaldırıldığı için uğraşmak istemediler.

Öğretmenim büyük bir ihtimal emekli olmuştur. emekli.gov.tr’den sicil numarasına ulaşmaya çalıştım. İki ayrı kişinin bilgilerine eriştim. Sonra da ilses.meb.gov.tr’den “kişisel bilgileri sorgula” kısmından bazı bilgilere ulaşamaya çalıştım. Yine olmadı. Ne öğretmenim Aynur DURMAZ’ın ne de oğlu Anıl DURMAZ’ın koskoca internet dünyasında tek bir kaydı yok. google da bile arama yaptığımda hiçbir sonuç çıkmıyor.

Olur da birgün bu yazıyı biri okur, arama motorlarından birileri bu sayfaya ulaşır da 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne kadar öğretmenimi bir tanıyan çıkar. İmkansız değil sonuçta. Arama motorları da iyice kaydetsin diye tekrar yazıyorum. İlkokul öğretmenimin adı Aynur DURMAZ. Aydın’da Yahya Kemal Beyatlı İlkolulu’nda öğretmenlik yaptıktan sonra 1991 yılında Antalya’ya tayini çıktı. Eşi savcıydı, oğlunun adı Anıl DURMAZ.

Not: Yukarıdaki yazıdan yaklaşık 3 ay sonra ilkokul öğretmenim Aynur Durmaz’ı buldum ve yıllar sonra onunla gerçekleştirdiğim ilk telefon görüşmesi heyecanımı {burada} paylaştım.

25 Comments

  1. matematik öğretmenim recep vardar ı arıyorum 3 yıldır kendisinden haber alamıoyrum hocam nolur bana ulaşın sizi aramaktan vazgeçmiycem sizi çok seviyorum bigün sizin sesinizi duyma sizi tekrar yakından görme heycanıyla sizi aramaya devam edeceğim.

  2. Emailine bakmadan senin Balçovada görev yaptığın okula uğradım.Müdür yardımcısı Fatma Hanım’dan acı haberi öğrendim çok üzldüm başınız sağolsun.Fatma Hanıma telefonumu bıraktım bende sizinle görüşmek isterim. En kısa zamanda görüşmek üzere

  3. merhaba birsencim. öncelikle hatırladığına sevindim. birteni 2000 yılında trafik kazasında kaybettik.bende izmirde yaşıyorum. seninle en kısa zamanda görüşmek isterim.

  4. Nurten hanım kardeşiniz Birten ile İzmit Ticaret Lisesin’de sıra arkadaşıydık eşimin tayin dolayısı ile izmir’e yerlerştik Birten ile nasıl görüşebilirim ?

  5. eminecim, benim yeğenim rastegele gezerken bulmuş bu sayfayı. çok sevindim böyle bir yazıyı gördüğümde. şu an adresimi buraya açık vermek istemiyorum. tekrar bu siteye girdiğinde buraya bir not yazarsan sevinirim. ben 4 yıl önce emekli oldum. en kısa zamanda seninle iletişime geçmek çok isterim .

  6. alı fıdanın gorev yaptıgı koy aksarayın agacoren ılcesının koyu yagmurhuyugu koyu olu vardı egemen bana lutfen yardımcı olun cok aradım benım ılk okul ogretmenım cok aradım ama bulamadım

  7. izmirde 1982 yılında yaşayanlar ilkögretim okulunda görev yaptı ögretmenimi cok aradım bulamadım ismi nurten coşkunsoy şuan nerdedir bilmiyorum bulanların buraya not bırakmalarını rica ediyorum şimdiden tşkr ederim karabaglarda yaşayanlar ilkögretim okulunda 1982 yılında görev yaptı ozaman bekardı şimdi bilmiyorum şuan emeklide olmuş olabilir yardım edin nolur

  8. Arkadaşım seçkin gül akıncıyı arıyorum evlenmiş ama soyadını bilmiyorum. Ankara Bala’da ve Ankara merkezde çalıştı sonra izini kaybettim bilenlerin insaniyet namına haber vermesini istiyorum

  9. ilkokulda aynı sınıftaydık.Ben Sibel lütfen öğretmenimin numarasını banada gönderirmisin?

  10. ankara nın mamak ilçesi üreğil semtindeki refetbele ilkokulunda tayin nedeniyle ayrılan öğretmenim nuran duymaz hanımefendiyi arıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.