Deniz Feneri

deniz_feneri

Dün 4 saat süren bir oryantasyon ve teorik eğitim… Bugün sahaya çıkılarak yapılan pratik eğitim… İlk defa böylesine farklı bir atmosferde kapatıyorum bir yılı…

Deniz Feneri Derneği İzmir Şubesi yetkilileri Aydın’daki gönüllülere iki bölümden oluşan bir toplantıyla kendilerini ve il bazında neler yapılabileceğini anlattılar. Aydın’da sayısı binleri bulan insan var, yardım talebinde bulunan. Bunların yerinde ziyaret edilmesi ve varsa yardıma muhtaç yeni ailelerin tespiti gerekliydi. Bu noktada bu işi canla başla yapabilecek hizmet gönüllüleri de…

Bugün sabah 4 kişilik bir ailenin evinde açtım gözlerimi. Sonra bambaşka bir hayatın içinde soluğum kesildi. Daha sonra ayrı bir dört duvarın içinde yaşanan olaylara tanıklık ettim. Gönüllü ekibi ile bir hafta sürecek bir eğitime dahil oldum.

Yol çok uzun. Dosyalar dolusu Aydın’lı aile var, yardım bekleyen… Bugün birçok hikayeye şahitlik ettim. Pazartesi devam edecek yeni yüzler, yeni isimler, yeni hikayeler. Bunu Salı takip edecek, Çarşamba, Perşembe… Ta ki, yeryüzünde son bir yoksula da ulaşıncaya kadar devam edecek yardım faaliyetleri.

İnsanların kimseye muhtaç olmadığı, bol bol birbirine yardımda bulunduğu, felaketlerden uzak yeni yıl(lar) diliyorum.

Şükret ki, yol gözleyen değilsin. Güçlü ol ki, yolunu gözleyen birileri var…

Bu yazı, ilk blogcu.com’da yayımlandıktan sonra buraya taşındı.

Bir önceki [Sesli] Yaşım 35 oldu, oldu da nasıl oldu? başlıklı yazımda 2010 KPSS, 35 yaş ve Adnan Menderes Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir